V piatok zavítame do Nemecka a Anglicka

Ďalší futbalový víkend v našom vysielaní odštartujú štyri priame prenosy z 1. a 2. nemeckej Bundesligy a z anglickej Championship.

Druhé jarné a celkovo 18. kolo v 2. Bundeslige ponúkne v piatok dva duely. V Regensburgu budeme svedkami súboja tímov z horných priečok tabuľky, piaty domáci Jahn privíta siedmy Fürth. Oba kluby vykročili do odvetnej časti úspešne, Regensburg zdolal Hannover 1:0, Fürth si poradil so St. Pauli rozdielom triedy. V jesennom vzájomnom zápase sa zrodil najtesnejší výsledok 1:0 v prospech Fürthu.

Aj v Aue to bude duel medzi tímami, ktoré sú reálne v hre o postup. Domácim totiž v tabuľke patrí šieste miesto s päťbodovou stratou na barážovú tretiu priečku, Arminia je na čele súťaže tri body pred druhým Hamburgom. Kým Aaue v prvom jarnom kole nečakane zakoplo na trávniku Wehenu, Bielefeld si doma poradil s Bochumom. Favoritom stretnutia tak bude líder tabuľky, ktorý sa z výhry tešil aj v auguste po triumfe 3:1.

2. Bundesliga
18:25 DS2 Regensburg – Fürth (komentuje T. Bahník)
18:25 DS1 Aue – Bielefeld (S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Úvodný zápas 20. kola najvyššej nemeckej súťaže proti sebe postaví trinástu Herthu a šieste Schalke. Štart oboch tímov do jarnej časti priniesol výprasky i cenné výhry. Hertha najskôr vyfasovala doma štvorku od Bayernu, no následne uspela na trávniku Wolfsburgu, Schalke po zdolaní jedného z ašpirantov na titul Gladbachu 2:0 rozosmutnilo svojich priaznivcov päťgólovým prídelom v Mníchove. Jesenný zápas priniesol jednoznačné víťazstvo Schalke v pomere 3:0, v odvete budú chcieť Klinsmannovci ale určite dosiahnuť úplne iný výsledok.

Bundesliga
20:25 DS1 Hertha Berlín – Schalke (S. Suvák)

Derby a aj Stoke v tejto sezóne veľa radosti svojim fanúšikom neprinášajú. Barani sú po výbornom minulom ročníku, v ktorom siahali na Premier League, až na šestnástom mieste, Stoke je na tom ešte horšie, v tabuľke mu patrí dvadsiata priečka a od zostupu ho delí len päť bodov. Derby po sérii siedmich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach, z ktorých v štyroch vyhralo, naposledy sklamalo svojich priaznivcov prehrou na trávniku posledného Lutonu.

V Stoke musia byť s pôsobením klubu v novom roku spokojní, v štyroch ligových zápasoch nazbierali jeho hráči až desať bodov a pripísali si aj mimoriadne cenné víťazstvo na trávniku West Bromwichu Albion. Augustové meranie síl prinieslo remízu, ako sa skončí tento duel je však naozaj otvorené.

EFL Championship
20:40 PS Derby County – Stoke City (F. Mentel)