V pondelok súboje tímov z opačných pólov tabuľky

O tradičné pondelkové dohrávky sa tentokrát postarajú tímy zo Serie A a EFL Championship.

Serie A

20:40 DS2 Atalanta – SPAL (komentuje R. Kmeťo)

Súboj klubov, ktoré sú v úplne opačnej situácii, postaví proti sebe v rámci dohrávaného stretnutia 20. kola Serie A Atalantu a SPAL.

Kým domáci, v tabuľke aktuálne piati, sú so 49 vstrelenými gólmi najofenzívnejším tímom celej súťaže, hostia, ktorí uzatvárajú ligový pelotón, sú s len 12 zásahmi tým najhorším. Hoci inak už vyznieva pohľad na defenzívu, kde je rozdiel v inkasovaných góloch iba trojgólový (26 ku 29), favorit duelu je jasný. A to aj napriek tomu, že zverenci Gian Piera Gasperiniho po dvoch päťgólových prídeloch milánskemu AC a Parme v nasledujúcich dvoch zápasoch remízovali 1:1 na Interi a nečakane prehrali v pohári vo Florencii 1:2. SPAL čaká na aspoň remízu vo všetkých súťažiach už tri stretnutia a zmenu by nemal priniesť ani dnešný súboj s Atalantou, s ktorou prehral oba predchádzajúce vzájomné duely.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship

20:55 PS West Bromwich – Stoke City (F. Mentel)

Podobné meranie síl nám ponúkne aj 28. kolo anglickej Championship, v ktorej aktuálny líder súťaže WBA vyzve na The Hawthorns o záchranu bojujúce Stoke City.

Papierové predpoklady hovoria jednoznačne v prospech domácich – bodový rozdiel medzi klubmi je priepastný, delí ich 28 bodov a Stoke nezískalo s WBA ani len bod už tri zápasy po sebe. Domáci však v ostatných týždňoch nie sú ani zďaleka takí suverénni, ako boli v predchádzajúcom období. V piatich zápasoch od 21. decembra nevyhrali ani raz, keď až štyrikrát remizovali a doma dokonca prehrali s Middlesbrough.

Hostia majú v posledných piatich zápasoch na konte ešte o prehru navyše, no do tabuľky si pripísali o tri body viac ako ich dnešný súper, keď remizovali s Millwallom a zdolali Sheffield Wednesday a Huddersfield. V mimoriadne vyrovnanej súťaži nás tak môže dnes večer čakať až nečakane vyrovnaný duel.