V pondelok zavítame do Talianska, Nemecka, Anglicka i Škótska

Dva priame prenosy a dva záznamy, taká je naša futbalová ponuka na pondelkový večer.

V druhej najvyššej nemeckej súťaži budeme svedkami súboja tímov z opačných koncov tabuľky, šestnásty Bochum sa pokúsi dostať z pásma zostupu ziskom aspoň bodu proti tretiemu Hamburgu. Hráčov HSV by zas akýkoľvek bodový zisk posunul z barážovej priečky na druhé miesto zaručujúce priamy postup do Bundesligy.

Domáci aktuálne ťahajú šnúru dvoch prehier v rade, keď v poslednom jesennom kole prehrali doma s Regensburgom 2:3 a jarnú časť odštartovali porážkou 0:2 v Bielefelde. Hamburg sa na odvetnú časť naopak naladil vysokým triumfom 4:1 nad Norimbergom, ktorým ukončil štvorzápasovú sériu bez plného bodového zisku.

Prvé vzájomné meranie síl v tejto sezóne prinieslo v auguste tesné víťazstvo Hamburgu, o ktoré sa gólom v 60. minúte postaral Hinterseer.

2. Bundesliga
20:25 DS2 Bochum – Hamburg (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

V Janove a predovšetkým v Neapole zažívajú fanúšikovia také postavenie svojich klubov, na aké veru neboli zvyknutí. V tomto zápase domáca Sampdoria ukončila minulú sezónu na deviatom mieste s pätnásťbodovým odstupom od pásma zostupu, v tej aktuálnej jej však patrí až šestnásta priečka s len štvorbodovým náskokom pred mestským rivalom FC, ktorý je zatiaľ najvyššie postaveným tímom na zostupových miestach.

Ešte nepríjemnejším šokom sú výsledky pre priaznivcov SSC. V minulom ročníku strieborný tím spod Vezuvu je až na jedenástom mieste, sen o titule je už dávno zabudnutý a hlavným cieľom bude posun aspoň na miesta zaručujúce účasť v európskych pohároch. Na Európsku ligu však zverenci Gennara Gattusa aktuálne strácajú päť bodov, na Ligu majstrov až dvanásť. Výhra v dohrávanom stretnutí 22. kola by nádeje Neapolčanov na splnenie tohto cieľa o niečo zreálnila.

Sampdoria v tomto kalendárnom roku nazbierala v štyroch ligových zápasoch päť bodov za jednu výhru a dve remízy, Neapol len tri za nečakané minulotýždňové domáce víťazstvo nad Juventusom. Jesenný vzájomný duel priniesol triumf SSC v pomere 2:0, o oba góly sa postaral Dries Mertens.

Serie A
20:40 DS1 Sampdoria – Neapol (R. Kmeťo)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tým ale naša ponuka nekončí, vrátime sa aj k víkendovému dianiu, z ktorého vám prinesieme záznamy zápasov škótskej Premiership a anglickej EFL Championship.

Škótska Premiership
18:00 PS Hamilton Academical – Celtic (F. Mentel)

EFL Championship
20:55 PS Leeds United – Wigan Athletic (K. Jakubovič)