V Anglicku bitka o Sheffield, v Španielsku súboj tabuľkových susedov

Aj v pondelok večer vám ponúkneme zaujímavé zápasy z Nemecka, Španielska, či Anglicka.

2. Bundesliga
Hamburg SV – Greuther Fürth (komentuje F. Mentel)

Na Volksparkstadion v Hamburgu uvidíme súboj tretieho celku s dvanástym. Hamburg v poslednej dobe zbytočne stráca body, čo ho odsunulo za capkov z Kolína, a tiež za Union Berlín. Ak sa mužstvo Hannesa Wolfa chce po roku vrátiť medzi nemeckú elitu, musí v najdôležitejšej fáze sezóny zabrať a nepripustiť už žiadne zbytočné straty.

Mužstvá z Kolína, respektíve z Berlína, sú totiž vo veľkej forme, HSV k tomu ešte na chrbát dýcha mestský rival. St. Pauli stráca na Hamburg iba jediný bod, Die Rothosen však majú dnešný zápas k dobru.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

EFL Championship
Sheffield Wednesday – Sheffield United (K. Jakubovič)

Dnes sa veľký zápas očakáva na ikonickom Hillsborough v bitke o oceľové mesto. V piatkovej dohrávke 35. kola anglickej Championship na seba narazia rivali zo Sheffieldu. Do Steel City derby vstúpi v lepšej pohode červenočierna časť Sheffieldu. The Blades figurujú na tretej priečke a v prípade zisku troch bodov sa bodovo dotiahnu na druhý Leeds a dva body za vedúci Norwich.

Na druhej strane The Owls prežívajú veľmi vydarené obdobie, keď neprehrali päť zápasov v rade. Nachádzajú sa však až na 19. mieste, dnešných rivalov tak v tabuľke delí 17 bodov. Nezainteresovaní diváci by určite uvítali, ak by sa opakoval septembrový zápas zo sezóny 2017/18, keď na Hilsborough padlo až šesť gólov. Divoká prestrelka vtedy napokon lepšie dopadla pre šable.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

LaLiga
Leganés – UD Levante (D. Mucha)

Dohrávka je na programe aj v LaLige. O posledné body 26. kola sa pobijú tabuľkoví susedia, ktorí doteraz nazbierali 30 bodov.

Vo vzájomných dueloch má spravidla navrch klub z Valencie. Leganés zdolalo Levante naposledy v roku 2002, keď obe mužstvá pôsobili ešte v druhej najvyššej súťaži. Aj zatiaľ posledný vzájomný duel vyhralo Levante, na domácom Estadi Ciutat de Valencia zvíťazilo po góloch Rogera a Rochinu 2:0.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.