Vráti sa Millwall do hry o play-off?

O zahájanie 41. kola anglickej Championship sa postarajú Charlton Athletic a Millwall.

Mimoriadne vyrovnaná sezóna ešte viac zvyšuje dramatickosť jej záveru, stačí totiž pár zaváhaní a z boja o miestenku do Premier League môže byť veľmi rýchlo boj o udržanie sa v súťaži. Platí to aj v prípade dnešných súperov, ktorých delí desať bodov.

Charlton má na konte 46 bodov a v tabuľke mu patrí osemnáste miesto len tri body od zostupovej zóny. Klub s mečom v logu tak čaká mimoriadne náročný záver ročníka, v ktorom môže mať každý získaný bod cenu zlata. Domácim sa ale po reštarte darí, zvíťazili na trávniku Hull City i doma s QPR a bez šance nie sú ani v dnešnom zápase. Oba predchádzajúce zápasy s týmto súperom na štadióne The Valley skončili zhodne 0:0.

Millwall je s 56 bodmi na jedenástom mieste, no jeho aktuálna strata na miesto medzi kvartetom tímov, ktoré sa predstavia v play-off o PL, je len päťbodová. A keby sa mu po reštarte darilo viac – doma prehral s Derby County a len remizoval u zostupom ohrozeného Barnsley – mohlo to byť ešte lepšie.

Hostia by mali byť už mimo ohrozenia zostupom, od momentálne 22. Stoke City ich delí 13 bodov, no ako sme spomínali vyššie, pár strát môže vniesť do kabíny veľmi rýchlo nervozitu, v hre je totiž ešte stále 24 bodov.

Anglická Championship sľubuje zaujímavé futbalové predstavenie až do úplného záveru. Buďte prostredníctvom PREMIER SPORT pri tom…

21:10 PS Charlton – Millwall (komentuje F. Mentel)