Využije Bilbao príležitosť na pomstu?

Athletic Bilbao sa môže po troch dňoch pomstiť arcirivalovi za prehru z finále Copa del Rey.

V strede týždňa je na programe dohrávka 29. kola LaLigy, v ktorej uvidíme práve tradičné baskické derby. To posledné sa odohralo cez víkend, Real Sociedad získal trofej pre víťaza španielskeho pohára po tesnom víťazstve 1:0. Jediný gól stretnutia strelil z pokutového kopu kapitán Mikel Oyarzabal.

Bolo to finále minuloročnej edície Copa del Rey, ktorá sa kvôli pandémii neodohrala v plánovanom termíne. Náhradný sa tak musel nájsť v nahustenom programe aktuálnej sezóny.

Athletic Bilbao si bude môcť  neúspech vynahradiť už o 10 dní. V sobotu 17. apríla odohrá finále aktuálneho ročníka proti Barcelone, ktorej už v tomto roku dokázal spred nosa vyfúknuť Superpohár.

Ešte predtým sa ale bude chcieť pomstiť regionálnemu rivalovi zo San Sebastiánu a skomplikovať mu cestu do pohárovej Európy. V LaLige Real Sociedad prehral tesne pred reprezentačnou prestávkou dva zápasy v rade a prepadol sa na siedme miesto tabuľky za Villarreal a Real Betis.

Ak ale dnes boduje naplno, môže sa vrátiť späť do prvej päťky. V posledných rokoch je Real Sociedad v najväčšom baskickom derby úspešnejší, vrátane posledného finále vyhral šesť zápasov z predchádzajúcich siedmich. Athletic sa naposledy tešil z víťazstva v domácom prostredí v roku 2019, v San Sebastiáne triumfoval ešte v sezóne 2016/17.

Real Sociedad – Athletic Bilbao (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.