Využije Turín nepokoje v kabíne Interu?

Posledný zápas 32. kola Serie A uvidíme na San Sire. Milánsky Inter zbabral záver sezóny, ocitol sa na štvrtom mieste tabuľky a to bude chcieť vylepšiť v domácom súboji s utrápeným Turínom.

Granátoví chlapci z Turína sa v pondelok večer predstavia na ikonickom San Sire. Pokúsia sa využiť “formu” domáceho Interu, ktorý nerieši problémy len na ihrisku, ale podľa posledných informácií aj mimo neho. Antonio Conte urobil pred sezónou v modrej časti Milána revolúciu a očakávania boli vysoké. V prvej polovici sezóny sa mu ich darilo napĺňať, Inter viedol do konca roka 2019 suverénnym spôsobom Serie A a vyzeralo to tak, že konečne môže z ligového tróna zosadiť nenávidený Juventus.

Na prelome rokov ale začali nerazzurri zbytočne prichádzať o body, keď remizovali s Fiorentinou, Cagliari alebo napríklad aj s Lecce . Ich náskok v čele súťaže sa zmenšil a to ich pred kľúčovými zápasmi s Juventusom a Laziom zjavne rozhodilo. Oba zápasy s hlavnými rivalmi totiž prehrali a razom boli na treťom mieste. Do toho prišla prestávka spôsobená šírením koronavírusu, ktorý v tom čase najviac postihol práve oblasť Lombardie. Oddych mohol v tej chvíli Conteho mužom len prospieť, s odstupom času je však jasné, že sa tak nestalo. Inter zaváhal v troch zápasoch zo šiestich a aj tie najmenšie šance na titul pochoval. Navyše, neuspel ani v Coppa Italia.

Po týchto nezdaroch sa okamžite začalo špekulovať o Conteho rýchlom konci. Internetom sa šíri množstvo špekulácií a je zistiť pravdu je skutočne náročné. Charizmatický Talian sám pre domáce denníky uviedol, že sa o jeho budúcnosti rozhodne po sezóne. Podľa správ z okolia klubu mal požadovať niekoľko veľkých posíl, ak mu ich vedenie neschváli, možno odíde z Lombardie aj sám.

21:40 DS1 Inter – Turín (komentuje R. Kmeťo)

Predpokladané zostavy:
Inter: Handanovič – Škriniar, De Vrij, Bastoni – Candreva, Gagliadini, Brozovic, Young – Eriksen – Sanchez, Martinez
Turín: Sirigu – Izzo, Nkoulou, Bremer – Aina, Meite, Rincon, Ansaldi – Verdi, Belotti, Berenguer

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.