West Ham si chce udržať nádej, Leeds navštívi Turf Moor

Kvôli finále FA Cupu sú v anglickej Premier League na programe iba tri zápasy. Všetky stretnutia vám ponúkneme v priamom prenose.

Najdôležitejší súboj pravdepodobne uvidíme na Amex Stadium. Domáci Brighton preverí prekvapenie ročníka z hlavného mesta. Šiesty West Ham United potrebuje bodovať naplno, aby si udržal nádej na umiestnenie v prvej štvorke a prvýkrát v histórii sa kvalifikoval do Ligy majstrov.

Kladivári sú aktuálne šesť bodov za štvrtou Chelsea, dnešný zápas majú k dobru. Brighton je na sedemnástej pozícii, napriek tomu môže sezónu dohrať v pokoji. V minulom kole sme definitívne spoznali trio zostupujúcich. Sheffield a West Bromwich do Championship vyprevadí Fulham.

Chalupári z Craven Cottage sa v Premier League opäť dlho neohriali. Už po roku sa vracajú do Championship. Zostup bol veľmi pravdepodobný už niekoľko týždňov. Definitívu však londýnskemu celku vystavilo až v minulom kole Burnley. Cottagers odohrajú v Premier League posledné tri stretnutia. Prvé z nich Fulham odohrá na St. Mary’s Stadium v Southamptone.

Ešte predtým ale navštívime Turf Moor v Burnley. The Clarets sa v minulom kole definitívne zachránili medzi elitou a zvyšné zápasy si môžu vychutnať bez stresu. V 36. kole privítajú Leeds United, ktorý by sa rád vo svojej prvej sezóne udržal v prvej polovici tabuľky. S Burnley si v prvom vzájomnom zápase poradil 1:0 a favoritom na trojbodový zápis bude aj dnes.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

PROGRAM 36. kola PREMIER LEAGUE
Burnley – Leeds
Southampton – Fulham (K. Jakubovič)
Brighton – West Ham

Škótska PREMIERSHIP – záznam
18:30 Rangers – Aberdeen (K. Jakubovič)