Oxford United zavíta do Londýna

Na luxus v podobe reprezentačnej prestávky môžu futbalisti League One zabudnúť. Aj preto si v sobotu poobede môžeme vychutnať treťoligový súboj v Londýne.

Oxford United popoludní vycestuje na Plough Lane, kde vyzve domáci AFC Wimbledon. Hosťujúci výber Karla Robinsona bude favoritom. Do sezóny vstúpili hráči United vo veľkom štýle. Z prvých piatich duelov vyhrali tri, bodovo naprázdno vyšli iba vo štvrtom kole na štadióne Boltonu Wanderers.

Prvú prehru sezóny už dokázali napraviť. Minulý týždeň si v domácom prostredí poradili s Lincolnom 3:1. One-man šou predviedol 32-ročný záložník James Henry. Vďaka tomu sa Oxford United po úvodných piatich kolách nachádza na vynikajúcom treťom mieste League One.

The Dons môžu len v tichosti závidieť. Uspeli iba v otváracom súboji sezóny na štadióne posledného Doncasteru. Po piatich kolách majú na konte 6 bodov za jedno víťazstvo a tri remízy. V prospech domácich nehovorí ani vzájomná štatistika. Z posledných desiatich duelov vyhral Oxford šesť. Naposledy sa však z víťazstva tešili práve futbalisti AFC Wimbledon.

AFC Wimbledon – Oxford United (komentuje K. Jakubovič)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.