Na Molineux súboj tabuľkových susedov

Program 25. kola anglickej Premier League odštartujeme vo Wolverhamptone, kde sa domáci vlci pokúsia o druhé ligové víťazstvo v rade, čo sa im naposledy podarilo ešte v októbri minulého roka.

Proti však bude Leeds United. Mužstvo Marcela Bielsu je pred dnešným zápasom v lepšej pozícii, Keď nazbieralo o dva body viac napriek tomu, že má za sebou o duel menej. Naposledy sa najúspešnejšiemu nováčikovi tejto sezóny v Premier League podarilo, minulý týždeň neuspel na Emirates Stadium po prehre s Arsenalom 2:4.

Wolverhampton v posledných týždňoch prežíva dobré obdobie. Z piatich ligových stretnutí prehral iba jediné, v troch posledných zápasoch vybojoval sedem bodov. Pred týždňom si poradil na St. Mary’s Stadium 2:1 a dokonale oplatil Southamptonu vyradenie z FA Cupu.

Vlkom sa darí aj vo vzájomných zápasoch s Leedsom, vo všetkých štyroch predchádzajúcich sa tešili z víťazstva.. V tejto sezóne vyhrali na Elland Road 1:0, víťazný gól strelil Raúl Jimenéz. Nunovi Espiritovi Santovi dnes mexický snajper nepomôže. Ešte v novembri po hlavičkovom súboji s Davidom Luizom utrpel fraktúru lebečnej kosti a musel podstúpiť operáciu. Portugalský tréner ani len netušil, ako veľmi mu bude v tejto sezóne najlepší kanonier chýbať. Ofenzívne ladený Wolverhampton bez neho v Premier League nastrieľal v štrnástich zápasoch iba 21 gólov.

Wolverhampton Wanderers – Leeds United (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.