Zaboduje Newcastle v Londýne?

Na 10. kolo anglickej Premier League sa naladíme už v piatok večer, Newcastle United si v predohrávke zmeria sily s Crystal Palace.

Newcastle vyšiel v posledných dvoch zápasoch bodovo naprázdno. Southamptonu a Chelsea dokonca straky nedokázali streliť ani jeden gól. Crystal Palace je na tom po deviatich odohraných zápasoch o niečo lepšie, londýnsky klub nazbieral o dva body viac a je na jedenástom mieste tabuľky. Reprezentačná prestávka ho trochu vyviedla z miery, po nej tesne podľahol Burnley, pre ktoré to bola vôbec prvá výhra v ročníku.

Napriek tomu, že Steve Bruce pred sezónou posilnil útok, Newcastle má najmenej striel (71), a tiež najmenej striel na bránu (21) zo všetkých účastníkov Premier League. V zápasoch sa viac sústredí na kazenie hry súpera, ako na tvorenie hry smerom dopredu. Aj preto je zo strany fanúšikov často pod paľbou kritiky.

Crystal Palace prehral v domácom prostredí iba jeden zápas zo štyroch, pred prestávkou si Londýnčania pochutnali na Leedse. Vynikajúci výkon však po reprezentačnom brejku zopakovať nedokázali a namiesto toho prišla spomínaná studená sprcha v Burnley. Dnes večer však napriek tomu budú favoritom zápasu domáci.

Crystal Palace – Newcastle (komentuje M. Lukáč)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.