Bundesligový program odpálime v Berlíne

V dvoch najvyšších súťažiach v Nemecku to bude cez víkend opäť poriadne nabité a preto začneme opäť tradične už v piatok. Ťahákom bude prvoligový súboj Unionu Berlín s ambicióznym Bayerom Leverkusen.

BUNDESLIGA

Pred sezónou by len málokto očakával, že bude Union Berlín po 15. kole na fantastickom piatom mieste tabuľky. Mužstvo Ursa Fischera je bezkonkurenčne najväčším prekvapením ročníka, z doterajších ligových zápasov prehral Union iba dva. Opiera sa nielen o vynikajúcu obranu, ale najmä o útok, ktorý patrí k najlepším v súťaži. Viac gólov strelil v tejto sezóne len majstrovský Bayern.

Union ich nastrieľal 31, o päť viac ako Lipsko a o jeden viac ako Bayer Leverkusen, ktorý bude jeho dnešným súperom. Farmaceuti nazbierali v tejto sezóne o štyri body viac, v posledných troch zápasoch však získali iba jeden. Po prehre s Bayernom Mníchov, prehrali aj vo Frankfurte a naposledy sa delili s Werderom Brémy. Ich prioritou v tejto sezóne je miestenka do Ligy majstrov, o ktorú naposledy prišli v záverečnom kole Bundesligy. V tejto sezóne to majú rozbehnuté viac ako dobre, čím skôr ale musia objaviť stratenú formu.

Union Berlín – Leverkusen (komentuje S. Suvák)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

2. BUNDESLIGA

Na otvárací súboj Bundesligy sa tradične naladíme dvomi zápasmi z druhej najvyššej súťaže. Z posledného miesta sa hodlá konečne odlepiť Würzburger Kickers a v domácom prostredí na to dostane ideálnu príležitosť. Vo Flyeralarm Arene privíta v “šesťbodovom” súboji o záchranu ďalšieho nováčika a proti Braunschweigu bude chcieť potvrdiť víťazstvo z minulého kola.

Alternatívou bude zápas vo Fürthe, na štadióne Sportpark Ronhof Thomas Sommer bude chcieť bodovať Paderborn. Trojlístkom sa v tejto sezóne darí, z pätnástich zápasov vyhrali osem, vďaka čomu sú na vynikajúcom štvrtom mieste tabuľky. Svoje postavenie by chceli ešte vylepšiť a na konci ročníka zabojovať o postup medzi elitu. V minulom kole vyšli bodovo naprázdno, v päťgólovej prestrelke s SC Karlsruher nakoniec ťahali za kratší koniec. Toto zaváhanie sa pokúsia dnes večer odčiniť.

Würzburger – Braunschweig (F. Mentel)
Fürth – Paderborn (S. Suvák)