Zápas týždňa: El Clásico

Ďalší víkend nám opäť ponúkne bohatý futbalový program. Všetky zápasy však zatieni jediný.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Hlavným ťahákom bude jeden z najväčších zápasov na svete. V španielskom hlavnom meste uvidíme ďalšie vydanie nesmrteľného El Clásica. Real Madrid vyzve FC Barcelonu.

V LaLige pôjde o 182. vzájomný zápas. Štatistika je až neuveriteľne vyrovnaná, čo len zvyšuje atraktivitu tohto stretnutia, ktoré sleduje celý svet. O chlp je úspešnejší Real, ktorý vyhral 74 zápasov, Barcelona sa z víťazstva tešila 72-krát. V 35 prípadoch sa zrodila remíza.

Merengues si vylepšili štatistiku v posledných dvoch stretnutiach. Pred rokom vyhrali na Santiago Bernabeu 2:0, naposledy sa tešili na Camp Nou. V októbri zvíťazili 3:1. Víťazstvo zariadili Valverde, Ramos a Luka Modrič. Blaugranas sa z triumfu tešili naposledy v marci 2019.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Real Madrid je aktuálnym obhajcom ligového primátu. Momentálne sa nachádza na treťom mieste, tri body za prvým Atléticom Madrid. Druhú pozíciu v tabuľke okupuje Barcelona, ktorá v doterajšom priebehu nazbierala o dva body viac ako Los Blancos.

Prehra definitívne neodpíše z boja o titul ani jedno z mužstiev. Obaja však dostanú obrovskú príležitosť uštedriť svojmu najväčšiemu rivalovi v závere sezóny krutú ranu, z ktorej by sa nemusel spamätať. Do konca sezóny zostáva vrátane dnešného zápasu 9 ligových kôl.

Momentálne sa v LaLige o niečo viac darí Barcelone, ktorá vyhrala 6 zápasov v rade. Real Madrid si nedokázal druhýkrát v sezóne poradiť s Atléticom a zakopol aj doma s Realom Sociedad. Posledné tri duely však vyhral a veľké víťazstvo dosiahol aj v strede týždňa.

V ostro sledovanom štvrťfinále Ligy majstrov porazil v prvom stretnutí Liverpool 3:1. Dokázal to bez Sergia Ramosa, Raphaela Varana i Edena Hazarda. To určite dodalo zverencom Zinedina Zidana pred najväčším zápasom v Španielsku potrebné sebavedomie.

Barcelona z milionárskej súťaže opäť predčasne vypadla, stále je však v hre o dve trofeje. Okrem LaLigy je veľkým favoritom na zisk španielskeho pohára, o ktorý bude bojovať už o týždeň s Athleticom Bilbao. Obaja giganti čelili v tejto sezóne poriadnej kritike, napriek tomu môžu sezónu zakončiť veľmi úspešne. Dnešný zápas bude extrémne dôležitý aj z psychologického hľadiska.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Súboj Realu Madrid s FC Barcelona vám ponúkneme v priamom prenose na DIGI Sport 1. Začneme o 20:30 našim predzápasovým štúdiom, v ktorom Filip Mentel privíta Petra Léranta. Prestížny duel budú komentovať Karol Jakubovič a Marek Skáčik.

Real Madrid – FC Barcelona (komentujú K. Jakubovič , M. Skáčik)

Na El Clásico sa budete môcť naladiť trojicou zápasov z prostredia LaLigy. Program odštartujeme na predmestí Madridu. Utrápené Getafe si na Coliseum Alfonso Perez pomeria sily s tabuľkovým susedom z Cádizu. Rivali sa nachádzajú v tesnej blízkosti zostupového pásma. Z toho pohľadu pôjde o veľmi dôležité stretnutie, v ktorom obaja pôjdu za víťazstvom.

O dve hodiny neskôr sa presunieme do Bilbaa. Athletic by chcel po troch remízach bodovať naplno. Dostane ideálnu príležitosť, pretože na San Mamés zavíta posledné Deportivo Alavés.

Tesne pred zápasom dňa si urobíme zastávku v Eibare, kam zavíta Levante. Eibar stráca na záchranu štyri body a potrebuje čím skôr zabrať. Levante sa aktuálne nedarí, prehralo tri zápasy zo štyroch a pre malý baskický klub by mohlo byť vhodným súperom.

Getafe – Cádiz (M. Vaňous)
Athletic Bilbao – Deportivo Alavés (M. Vaňous)
Eibar – Levante (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.