Zápas týždňa: Liverpool FC – Manchester City

Premier League v rámci 23. kola určite poteší všetkých futbalových labužníkov. Hlavným chodom totiž bude súboj dvoch najofenzívnejších tímov súťaže – 50-gólového Liverpoolu a 64-gólového Manchestru City.

Podarí sa domácim, ktorí neprehrali už 17 zápasov v rade vo všetkých súťažiach, pripraviť zverencom Pepa Guardiolu vôbec prvú prehru v aktuálnom ročníku Premier League?

Odpoveď na túto otázku dostaneme v nedeľu. Hosťom Filipa Mentela v Štúdiu PL bude Petr Švancara, zápasom vás bude od komentátorského mikrofónu sprevádzať Richard Fekete.

Blog Richarda Feketeho: Takto to vidím ja…

Päť minút pred výkopom nastupujú mužstvá na plochu. Manažéri si s úsmevom podajú ruky, Guardiola pošepká Kloppovi, ako je rád, že Coutinho je už v Barcelone. Na mieste Brazílčana kráča v domácej zostave Oxlade-Chamberlain. Za ním sa van Dijk dohovára s Matipom (záber na Lovrena, ktorý sedí na lavičke a zazerá na Kloppa, nesmie chýbať). Medzi divákmi v civile zase poriadne zamračený Kompany. „You´ll never walk alone“ si len tak pohmkáva.

Prvý polčas

Domáci začínajú tlakom, v 5. minúte „páli“ Can. Do obrany, v strede totiž stratil ľahkú loptu. Agüero po brejku netrafil bránu. Predzvesť veľkého divadla.

V 12. minúte strieľa Henderson z diaľky. Parádna bomba pod brvno, dáva už tak rušnému zápasu nový náboj.

31. minúta. Mané naberá rýchlosť, vniká do pokutového územia, zbavuje sa Delpha a zvyšuje na 2:0.

„Červení“ fanúšikovia znova spievajú hymnu klubu, ale v 43. minúte robí van Dijk svoju prvú veľkú chybu v novom drese, ktorej sa ani tí najlepší nevyhnú. Jeho krátku malú domov zachytáva Sterling, obchádza brankára a do prázdnej brány znižuje.

Štatistika 1. polčas
strely 12/10,
strely na bránu 8/7,
držanie lopty 47/53,
úspešnosť prihrávok u oboch 90% (skvelé)

Druhý polčas

Po obrátke idú na vec rovnaké zostavy. Domáci geggenpressing, repressing hostí, tímy napádajú s päticou hráčov. Stále sa niečo deje.

58. minúta. De Bruyne berie loptu Manému, pas pred bránu, Agüero tečuje – 2:2.

Kloppovci sú pod tlakom tribún i okolností. Ťažko sa dostávajú z obrany. Sériu rohov Citizens končí Otamendi krásnou hlavičkou z druhého poschodia. Hostia otočili a fyzicky dominujú.

Klopp reaguje. Zázračne doliečený Salah vbieha na poslednú štvrťhodinu. O päť minút neskôr sa napriek bolestiam v svale ideálne stavia na prihrávku Firmina a krásnym volejom vyrovnáva. Zároveň sa ale lúči so stretnutím. Zranenie je späť.

Liverpool chce vyhrať, tlačí súpera pred jeho bránu, diváci šalejú. Bomba van Dijka naráža do brvna. V Caracase v tej chvíli padá k zemi venezuelský fanúšik FC. Sanitka je v jeho byte včas. V jednom z posledných stojacich budov v sýrskom Damasku sleduje ofenzívnu snahu domácich 50 vojakov.

V žičlivom prostredí Kloppovci strácajú rozvahu. Útočia tak radikálne, že zabúdajú vykrývať vlastnú polovicu. V 93. minúte uniká po kolmici Milnera Agüero a obhadzuje Mignoleta. Ešte dve minúty to domáci skúšajú, ale nič. Anfield padol. So súčasným Manchestrom City to ale nie je hanba.

Polhodinu po zápase – úžasným futbalom vyšťavený maklér si líha do postele. Vôbec sa neteší do práce, pospí si  len štyri hodiny. Dúfa, že sa dostane na burzu včas. Veď je pondelok. A v Tokiu…