Zaujímavé súboje v Taliansku, Anglicku i Škótsku

Stredajší futbalový program je bohatý a ponúkne navyše mimoriadne atraktívne súboje. V rámci FA Cupu si sily zmerajú účastníci Premier League, Serie A prinesie zápas medzi príjemnými prekvapeniami sezóny a v Škótsku sa pozrieme na duel tímov z najvyšších priečok tabuľky.

Anglický FA Cup pozná už všetkých účastníkov 5. kola s výnimkou jediného. O tom sa rozhodne na štadióne Tottenhamu Hotspur, kde sa predstaví Southampton. V prvom zápase na trávniku svätcov sa vedenia ujali v 58. minúte zásluhou Sona kohúti, domáci ale dokázali v závere odpovedať Boufalom.

Mourinhovci zažívajú aktuálne vcelku vydarené obdobie, keď premožiteľa vo všetkých súťažiach nenašli už päť duelov, z ktorých trikrát odchádzali ako víťazi. V zlepšenej forme však hrá aj Southampton, ktorý po nevydarenom období, počas ktorého prehral až sedem z deviatich zápasov v rámci ligy a Ligového pohára, zaznamenal v ostatných 15 vystúpeniach len štyri prehry a až osem výhier.

Pre tímy pôjde už o štvrtý vzájomný zápas v tejto sezóne, okrem už spomínanej remízy 1:1 v FA Cupe sa v Premier League vždy tešili z výhry domáci, Southampton zvíťazil pred vlastnými fanúšikmi 1:0, Tottenham 2:1.

FA Cup
20:40 DS1 Tottenham – Southampton (komentuje M. Skáčik)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Zaujímavý súboj sľubuje dohrávané stretnutie 17. kola Serie A, v ktorom sa proti sebe postavia Lazio a Hellas Verona. Oba kluby môžu hovoriť o vydarenej sezóne, Rimania strácajú na prvú priečku len päť bodov a dnešný triumf by ich manko zmenšil len na dva. Nováčikovi súťaže Hellasu patrí prekvapujúco deviata priečka a nemalou motiváciou k zisku troch bodov by bol posun na šieste miesto zaručujúce miestenku do pohárovej Európy.

Meranie síl druhej najlepšej ofenzívy (52 gólov) a druhej najlepšej defenzívy (20) Lazia so štvrtou najlepšou obranou súťaže v podaní Hellasu (23) môže priniesť zaujímavé futbalové divadlo.

Serie A
20:40 DS2 Lazio – Verona (T. Bahník)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Motherwell je príjemným prekvapením tejto sezóny škótskej Premiership, klub v minulom ročníku bojujúci len o záchranu totiž aktuálne okupuje tretiu priečku. V rámci 25. kola však na domácich čaká najťažší možný súper, vo Fir Parku sa predstaví líder súťaže Celtic.

Hostia stratili v 24 zápasoch len 8 bodov a suverénne si kráčajú za ďalším titulom. Prekážkou na tejto ceste by pre nich nemal byť ani Motherwell, ktorý v tejto sezóne porazili v oboch zápasoch – vonku 5:2 a doma 2:0.

Škótska Premiership
20:40 PS Motherwell – Celtic (D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.