Zázrak v podaní RCD Mallorca

Po úvodnom zápase finále baráže o postup do LaLigy sa zdalo rozhodnuté. La Coruňa doma triumfovala nad Mallorcou 2:0 a vyzeralo to tak, že na ceste do najvyššej súťaže ju už nič nezastaví…

Opak však bol pravdou. Šance domácich ožili po zásahu Budimira v 21. minúte a po hodine hry sa začínalo prakticky odznova, keď sieť rozvlnil aj Salva Sevilla.

Rozhodnutie tak priniesla 82. minúta, v ktorej Daniho Giméneza v bránke Deportiva prekonal striedajúci Abdón Prats a oslavy na Iberostar Estadi mohli vypuknúť.

V zostave domácich sa z postupu tešil aj Slovák Martin Valjent, ktorý bol počas celej sezóny pevnou súčasťou defenzívy RCD.