Získa Celtic desiaty titul v rade?

Nová futbalová sezóna sa v Škótsku pomaly, ale isto rozbieha. Premiérový zápas dnes odohrá aj kráľ posledných ročníkov súťaže. Celtic vyhral domácu ligu deväťkrát v rade a v nasledujúcej sezóne sa pokúsi tento úspech zaokrúhliť.

Celtic začne svoju cestu za obhajobou titulu v Scottish Premiership v nedeľu popoludní, keď v domácom prostredí privíta Hamilton. Celtic získal v minuloročnej sezóne ďalší titul s veľkým prehľadom. Mestský rival mu stíhal iba do vianoc. Od januára to už bola opäť suverénna jazda keltov. Hamilton sa vyhol zostupu len o chlp. Aj to najmä vďaka tomu, že sa súťaž kvôli vírusu skončila predčasne. V aktuálnej sezóne sa bude chcieť Hamilton podobným problémom vyhnúť.

Celtic kraľuje Škótsku podobne ako Bayern Nemecku, či Juventus Taliansku. Juventus ho svojim deviatym titulom v rade dobehol. Teraz je na ťahu klub z Glasgowa. Mužstvo Neila Lennona bude bez pochýb opäť najväčším favoritom na zisk majstrovského titulu. Rangers sú ale každým rokom silnejší a plánujú nenávideného rivala z trónu zosadiť. Už v minulej sezóne sa podarilo jazdcom zdolať Celtic trikrát. Očakáva sa, že táto sezóna bude ešte vyrovnanejšia ako tie predtým. Preto nesmie Celtic nič podceniť a musí vyhrávať už od samotného začiatku.

Celtic – Hamilton (komentuje F. Mentel)

Predpokladané zostavy:
Celtic: Barkas; Frimpong, Jullien, Ajer, Taylor; Brown, McGregor; Forrest, Christie, Elyounoussi; Edouard
Hamilton: Williams; McKenna, Fjortoft, Hamilton, McMann; Hughes, Smith, Martin, Cunningham; Moyo, Ogboe

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.