Zostane Anfield naďalej nedobytný?

Líder súťaže z Liverpoolu, ktorý má aktuálne pred druhým Leicestrom náskok desiatich bodov, no dva zápasy k dobru, môže dnes večer natiahnuť svoju neporaziteľnosť na Anfield už na neuveriteľných 51 zápasov.

Nováčik súťaže a zároveň jedno z najpríjemnejších prekvapení ročníka Sheffield United však rozhodne nebude ľahkých protivníkom, veď na ihriskách súperov v tejto sezóne prehral vôbec prvý raz až v závere roka, keď nestačil na domáce ManCity po výsledku 0:2.

Kloppovi sa ale proti nováčikom súťaže darí, The Reds zvíťazili pod jeho vedením vo všetkých 11 domácich ligových zápasoch proti tímom, ktoré postúpili, s celkovým skóre 33:4.

Ak by sa hosťom ale podarilo roztrhať všetky papierové predpoklady, bolo by to vôbec po prvý raz od sezóny 1965/66, čo by zvíťazili na ihriskách oboch liverpoolskych klubov, keďže Everton v septembri v Goodison Parku porazili 2:0.

Budeme dnes večer svedkami prekvapenia v podaní Sheffieldu alebo ďalšieho kroku k vysnívanému titulu po 30 rokoch zo strany The Reds? Záverečným zápasom 21. kola vás bude sprevádzať Matúš Lukáč.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Záznamy na PREMIER SPORT (2. januára 2020)

EFL Championship
15:40 West Bromwich Albion – Leeds United (komentuje F. Mentel)

Premier League
17:35 Burnley – Aston Villa (M. Skáčik)