Zvýši Atlético náskok v čele tabuľky?

Atlético absolvuje prvý zápas v Lige majstrov až o týždeň, dnešok tak využije na odohranie jednej zo svojich dohrávok.

Atlético Madrid nečakane vedie španielsku LaLigu s veľkým prehľadom a svoj náskok môže ešte navýšiť. Stačí, ak si poradí vo Valencii s domácim Levante a bude mať k dobru už osem bodov. Každý bod naviac pred prenasledovateľmi môže byť pred kľúčovou fázou sezóny, v ktorej okrem ligových starostí budú mať popredné európske kluby ďalšie aj v európskych pohároch, mimoriadne dôležitý.

Atlético čaká v Lige majstrov o týždeň prvý osemfinálový súboj s Chelsea. Londýnsky klub je po príchode Thomasa Tuchela ako vymenený a Los Colchoneros budú musieť pre postup urobiť maximum. Určite im pred dôležitým zápasom v milionárskej súťaži pomôže, ak budú v oboch nasledujúcich zápasoch s Levante (s týmto súperom hrajú v rámci 24. kola aj cez víkend, no pre zmenu v Madride na Wanda Metropolitano) bodovať naplno.

Levante je v LaLige obľúbeným súperom Atlética. Zverenci Diega Simeoneho neprehrali s druhým najznámejším klubom z Valencie ani jeden z predchádzajúcich šiestich, päťkrát sa v nich radovali z víťazstva. Levante porazilo slávny madridský klub naposledy ešte v máji 2016 a dnes to bude mať opäť mimoriadne náročné. Veď Atlético prežíva zatiaľ najlepšiu sezónu za posledné roky.

Levante – Atlético Madrid (komentuje D. Mucha)

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.