ARC Bratislava na pódiu aj na Hungaroringu

Siedme preteky GT Open International Series sa šli na maďarskom Hungaroringu.

V triede AM štartoval aj jediný slovenský tím v seriáli ARC Bratislava, ktorý sa predstavil v novom jazdeckom zložení Miro Konôpka – Zdeno Mikuláško. Zdeno sa vrátil na okruhy po dlhšej pauze spôsobenej zranením, ale jeho výkon bol veľmi dobrý. Kvalifikacia prebiehala na “mokru” a dážd počas nej ešte zosilnel. Miro Konôpka napriek tomu napokon kvalifikoval žlté slovenské Lamborghini vo svojej triede na štvrtom mieste.

Popoludňajšie preteky sa šli už na “suchu”. Štartoval Konôpka, držal si svoju pozíciu z kvalifikácie a počas pitstopu sa mu podarilo predbehnúť portugalský Mercedes AMG GT3 dvojice Cimbra-Silva. Mikuláško zvádzal boj o pódium s Poliakom Lewandowskim. Keď 15 minút pred koncom dostala poľsko -brazílska dvojica penalizáciu Drive-throught za skrátenie povinnej zastávky, dostalo sa slovenské Lamborghini na skvelé druhé miesto, na ktorom nakoniec aj skončilo.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Víťazom triedy sa stal rakúsky Mercedes AMG GT3 dvojice Konrad-Hrachowina.

V nedeľu bolo poradie stintov obrátené, štartoval Mikuláško, v týchto pretekoch sa však už slovenskej dvojici tak ako v sobotu nedarilo.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.