Fenerbahce tretíkrát v rade postupuje do finále, v ktorom vyzve Real

Poznáme finálových účastníkov tohtoročného finále Euroligy. Fenerbahce sa po tretí raz v rade prebojovalo do finále najprestížnejšej súťaže. Tentokrát cez Žalgiris Kaunas. Real Madrid porazil víťaza základnej časti. Moskovské CSKA.

Fenerbahce Istanbul – Žalgiris Kaunas 76:67

Prvú štvrtinu vyhral turecký tím 19:13. V druhom dejstve sa hra vyrovnala. Štvrtina skončila 20:20. Na začiatku druhej polovice sa litovský klub mierne dotiahol na favorita. Posledná štvrtina už ale opäť patrila Feneru, ktorý sa bude snažiť obhájiť minuloročný titul v súťaži. V ceste mu bude stáť Real Madrid.

CSKA Moskva – Real Madrid 83:92

Ruský majster začal zápas oveľa lepšie. Prvú časť vyhral o desať bodov 30:20. Real sa však vzchopil a vyhral druhú štvrtinu 27:16, tretiu 16:10. Rozhodujúca štvrtina bola vyrovnaná. Najúspešnejší tím súťaže však náskok udržal a zvíťazil 92:83. Finále je na programe 20. mája o 18:00.