Vráti sa Dubois na víťaznú vlnu ?

Sobotný večer bude patriť svetovému boxu. Do ringu sa po zranení a prvej prehre v kariére vracia talentovaný Daniel Dubois. V hlavnom zápase večera vyzve rumunského bojovníka Bogdana Dinu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Frank Warren (@frank_warren_official)

Daniel Dubois bol naposledy v akcii v novembri 2020. V superzápase o viacero titulov podľahol krajanovi Joeovi Joycovi. Bola to jeho prvá prehra v ringu. Brit utrpel v ostrosledovanom súboji hrozivé zranenie oka a hrozil mu dokonca koniec profesionálnej kariéry.

Pre 23-ročného borca to ale napokon dopadlo dobre a dnes večer môže pokračovať v tom, čo robil pred nešťastným titulovým súbojom. Pred spomínaným zápasom vyhral všetkých 15 zápasov v rade a získal viacero opaskov.

“Som nadšený, že sa po tak náročnom období konečne vrátim do ringu a môžem robiť to, čo mám rád. Toto je moja šanca pripomenúť ľuďom v čom som dobrý. Dokážem súperov ukončovať originálnym a atraktívnym spôsobom. Vážim si Dinu a viem, že bude náročným súperom, ale ja verím iba v to, že získam ďalší cenný opasok do mojej zbierky,” povedal sebavedomý Dubois.

Nebude to mať jednoduché, pretože v zápase o dočasný titul WBA sa mu do cesty postaví nepríjemný borec z Rumunska. Bogdan Dinu nastúpil do 22 zápasov, prehral iba dva z nich. Aktuálne mu patrí 2. miesto v rebríčku WBA.

Dinu v tom má jasno: “Toto je najdôležitejší zápas mojej kariéry. Na vojnu v ringu som pripravený. Je to veľký okamih. V Londýne zabojujem o to, aby som sa stal prvým rumunským šampiónom v ťažkej váhe.”

Podľa všetkého sa máme naozaj na čo tešiť. V ringu sa stretnú skúsenosti a obrovské odhodlanie s prirodzeným talentom, ktorý bude po prvej prehre v kariére čeliť obrovskému tlaku. Bude zaujímavé sledovať, ako sa s ním dokáže vyrovnať.

Frank Warren Boxing (komentuje R. Kmeťo)