KOK World Series sa vracia do Varšavy, v ringu bude mať zastúpenie aj Slovensko

Pred nami je ďalší nabitý event bojových umení King of Kings, ktorý sa tentoraz vracia do Varšavy.

Kvôli pandémii musela jedna z najuznávanejších značiek európskeho kickboxu fungovať v úspornom režime. Organizovali sa iba eventy s názvom “KOK Classic” v ktorých dostávali priestor predovšetkým mladé talenty z Litvy, v rodisku populárnej organizácie.

Zdá sa, že máme najhoršie obdobie za sebou, a preto sa eventy King of Kings vracajú v plnej paráde. Prvou zastávkou bude hlavné mesto Poľska. Do Varšavy sa takýto event vracia prvýkrát od novembra 2014.


Hlavným ťahákom bude titulový súboj v ťažkej váhe. Reinisa Porozovsa z Lotyšska vyzve o uvoľnený opasok domáci bojovník Michal Turinsky. Obaja zápasníci sú bývalými šampiónmi organizácie WAKO Pro World, takže sa máme na čo tešiť.

Veľmi zaujímavý súboj by mal ponúknuť aj zápas Kamila Rutu s Jurijsom Orlovsom. Ďalšia lotyšsko-poľská konfrontácia na karte ponúkne súboj aktuálnej jednotky s jedným z najskúsenejších bojovníkov v K1 v hmotnostnej kategórii do 85 kíl. Ruta sa venuje bojovým športom už od svojich deviatich rokov, úspešný bol vo viacerých európskych organizáciách. Viacnásobný poľský šampión sa teraz chystá dobyť King of Kings.

Na turnaji budeme mať aj slovenské zastúpenie. Premiéru v organizácii si pripíše Jozef Hurák (10-0-6), ktorému sa do cesty postaví ukrajinský bojovník Hynzhu Volodymyr (1-0-1). Viktóriu Dočekalovú (7-1-2) zase preverí domáca zápasníčka Ilona Wojda.

KOK World Series – Varšava (komentujú R. Kmeťo a T. Bahník)

+95 kg: Michał Turyński vs. Reinis Porozovs

85 kg: Kamil Ruta vs. Jurijs Orlovs
70 kg: Robert Rajewski jr vs. Laurentiu Partenie
75 kg: Tomasz Zamysłowski vs. Aurimas Krukauskas
77 kg: Jozef Hurak vs. Władimir Hynżu
71 kg: Przemysław Kierpacz vs. Dmitrij Warec
55 kg: Barbara Nalepka vs. Ludovica Ciarpaglini

80 kg: Hubert Dylewski vs. Alan Beroud – wushu sanda
65 kg: Krzysztof Olszewski vs. Oleg Mosznin
57 kg: Ilona Wojda vs. Viktoria Docekalova
70 kg: Vladislav Shatunskyi vs. Samuelis Sorochovas
63 kg: Kacper Glinicki vs. Marcin Majewski
75 kg: Adrian Paszkiewicz vs. Kamil Koperski