Najrýchlejšie formule a autá sa predstavia v Belgicku

Circuit de Spa-Francorchamps je okruh Grand Prix v Belgicku. Je považovaný za jeden z najnáročnejších na svete.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Trať Circuit Spa-Francorchamps je slávny pretekársky okruh s bohatou históriou. Napokon o chvíľu oslávi storočnicu. Ide o tretie podujatie okruhových pretekov GT Open v tomto ročníku. Po portugalskom Autódromo Fernanda Pires a francúzskom Paul Ricard sa piloti predstavia neďaleko Lutychu.

Okruh je unikátny, pretože je zasadený do hornatej krajiny s nezabudnuteľnou prírodou. Nebezpečná pasáž Eau Rouge je výzvou pre každého pretekára.

Tento rok sa na okruhu nepredstavia iba formule ale budeme svedkami aj vytrvalostných pretekov automobilov. V nich bude mať zastúpenie aj Slovensko. Na Lamborghini Huracán GT3 sa v kategórii AM predstaví Miro Konôpka so svojim lotyšským kolegom Konstantinsom Calkom. Tímu ARC Bratislava sa mimoriadne darí. V Portugalsku získali skvelé tretie miesto, vo Francúzsku sa postavili na najvyšší stupienok. Veríme, že opäť budú bojovať o popredné priečky. Po dvoch podujatiach so ziskom 12 bodov sú na 2. mieste v triede AM.

Ďalším Slovákom na okruhu bude Richard Gonda, ktorý jazdí v českom tíme Šenkýř Motorsport. So svojim švédskym kolegom Joelom Erikssonom sa bude snažiť o čo najlepší výsledok na svojom nadupanom BMW M6 GT3, ktorý má bezmála 600 koní.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Sobota 9. júna na DS 2
14:00  Euroformula Open, 1. preteky
15:10   International GT Open, 1. preteky

Nedeľa 10. júna na DS 2
13:10 Euroformula Open, 2. preteky
14:15 International GT Open, 2. preteky