Kto získa posledné tri miestenky do štvrťfinále ?

Najprestížnejšia súťaž amerického futbalu NFL pokračuje tromi osemfinálovými zápasmi vyraďovacej fázy. Už dnes v noci sa dozvieme kompletné zloženie štvrťfinále.

O prvom postupujúcom sa rozhodne na Nissan Stadium v Nashville. Futbalisti Tennessee Titans vyzvú Baltimore Ravens. Pôjde o reprízu minuloročného štvrťfinále, ktoré prekvapivo ovládli Titans. Ravens boli obrovským favoritom duelu. Do play-off nastupovali v pozícii nasadenej jednotky. Titans napriek tomu vyhrali 28:12 a postúpili do semifinále. Havrani majú vynikajúcu príležitosť na revanš. Dnešný duel nemá jednoznačného favorita. Obom tímom sa v základnej časti darilo rovnako. Obaja rivali vyhrali zo šestnástich duelov jedenásť. V konferencii American Football obsadili Titans štvrté miesto, Ravens piate.

Tennessee Titans – Baltimore Ravens 

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O pár hodín neskôr zavítame na Mercedes-Benz Superdome, kde svoje domáce zápasy hrávajú futbalisti New Orleans Saints. Tí patrili vďaka nabitej zostave plnej hviezd pred sezónou k hlavným favoritom ročníka. Počas sezóny sa im ale zranil quarterback Drew Brees, ktorý patrí k najlepším na svojej pozícii. Strata tvorcu hry bola samozrejme citeľná, svätci aj napriek tomu dokázali postúpiť z pomerne náročnej divízie NFC South. O štvrťfinále sa pobijú s Chicagom Bears. Medvede postúpili do play-off z posledného miesta. Zo šestnástich zápasov vyhrali iba polovicu. Darilo sa im najmä v úvode sezóny. V druhej polovici sezóny dokázali vyhrať iba tri zápasy. Porazili v nich mužstvá, ktoré sa napokon do play-off nekvalifikovali. Dnes môžu iba prekvapiť.

New Orleans Saints – Chicago Bears

V noci z nedele na pondelok uvidíme posledný osemfinálový zápas, po ktorom budeme poznať kompletné zloženie štvrťfinále. Do najlepšej osmičky sezóny sa budú chcieť prebojovať futbalisti Pittsburghu Steelers i Clevelandu Browns. Horúcim favoritom na postup sú oceliari a to hneď z niekoľkých dôvodov. V základnej časti napriek katastrofálnemu záveru patrili k najlepším tímom. O neporaziteľnosť prišli až v trinástom kole. Browns budú mať navyše obrovské problémy so zložením zostavy, pretože v posledných týždňoch práve mužstvo z Clevelandu najviac zasiahol problém s Covidom-19. Aj v plnej zostave by bol pre nich postup mimoriadne náročný. Za týchto podmienok by to bol zázrak, ale ako sa v Amerike hovorí, lopta je šišatá a možné je všetko.

Pittsburgh Steelers – Cleveland Browns

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.