Na úvod Play-off NFL Wild card round

Pred pár mesiacmi doplnil televízny program na PREMIER Sport americký futbal. Základná časť sa skončila a pred nami je populárne play-off. Odštartujeme ho tromi osemfinálovými zápasmi.

Pandémia ovplyvnila aj najpopulárnejšiu súťaž amerického futbalu, preto sa v tejto sezóne koncept súťaže trochu pozmenil. Vítazi konferencií Kansas City Chiefs a Green Bay Packers sa automaticky kvalifikovali do štvrťfinále. O zvyšných šesť miestenok sa pobije dvanásť tímov v takzvanom Wild Card Round. Všetky osemfinálové zápasy vám ponúkneme v priamom prenose.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

O prvom postupujúcom sa rozhodne na New Era Field. Buffalo Bills si to rozdajú s ďalším tímom z konferencie AFC. O postup sa pobijú s futbalistami Indianapolis Colts. Miernym favoritom budú hráči Buffala, ktorí prežili vynikajúcu sezónu. Zo šestnástich duelov vyhrali 13 a nakoniec sa stali druhým najlepším tímom konferencie a víťazom východnej divízie AFC pred Miami Dolphins. Colts postúpili z druhého miesta južnej divízie. Len o chlp boli lepší Titans z Tennessee.

Buffalo Bills – Indianapolis Colts

V ďalšom priamom prenose uvidíme bitku Seattlu Seahawks s Los Angeles Rams. Pre Baranov to bude nesmierne náročné, pretože sa budú musieť v zápase sezóny zaobísť bez svojho quarterbacka Jareda Goffa, ktorý si poranil ruku pred dvomi týždňami práve v súboji so Seahawks. Len druhýkrát ho v zostave nahradí 25-ročný John Wolford. Divízny rivali sa veľmi dobre poznajú. V tejto sezóne si proti sebe zahrali dvakrát. Z víťazstva sa vždy radovali domáci. Z prvého miesta západnej divízie NFC napokon postúpili Seahawks, ktorí budú favoritom na postup aj dnes večer.

Seattle Seahawks – Los Angeles Rams

Program zakončíme na FedEx Fielde, kde sa o postup pobije Washington Football Team s Tampou Bay Buccaneers. Piráti sa do play-off naposledy prebojovali v roku 2007. Z tohto dôvodu sa rozhodli posilniť svoj tím a postarali sa o poriadny boom. Do svojho tímu priviedli jedného z najlepších quarterbackov amerického futbalu vôbec Toma Bradyho, ktorý má s víťazením v play-off bohaté skúsenosti. S New England Patriots získal šesť prsteňov pre víťaza Super Bowlu. Teraz má za úlohu získať aspoň jeden s Buccaneers. Prvou prekážkou bude tím z Washingtonu, ktorý napriek ťažkostiam postúpil z najhoršej divízie v lige. V play-off môže iba prekvapiť.

Washington Football Team – Tampa Bay Buccaneers

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.