Rýchle autá a formule sa vracajú na známy okruh

Okruhové preteky automobilov a formulí sa vracajú na obrazovky televízie DIGI Sport. Prvou zastávkou bude známy okruh Paul Ricard vo Francúzsku.

Okruh bol otvorený v roku 1970 pri Le Castellet, ktoré sa nachádza neďaleko Marseille. Pre Euroformule pôjde o druhý event, pretože sezónu odštartovali začiatkom mája v Portugalsku. Superšportové automobily si vo Francúzsku v tomto ročníku odbijú premiéru.

Automobilové preteky budú tentokrát bez česko-slovenskej účasti. Okrem Mira Konôpku so svojim ARC Bratislava, bude na trati chýbať aj najväčšia legenda Miguel Ramos. Portugalský pretekár vedie historické tabuľky v počte štartov i celkových víťazstiev. O prvenstvo sa na slávnom okruhu tento raz pobije iba trinásť tímov.

Po slávnej rovinke Mistral sa budú tento víkend preháňať aj formule. Súťažiť bude len trinásť pretekárov, ktorí budú hájiť farby siedmich tímov. Jedným z nich bude český pretekár Zdenek Chovanec, ktorý zbiera body za tím Double R Racing. V úvodných pretekoch sa mu príliš nedarilo. Získal iba šesť bodov a v rebríčku je momentálne na deviatom mieste.

Preteky budeme tradične vysielať počas celého víkendu na DIGI Sport 3. Od mikrofónu vás bude sprevádzať Martin Straka.

Paul Ricard – GT Cup Open (komentuje M. Straka)
Sobota 1. preteky
11:50 DS3
21:00 DS3
Nedeľa 2. preteky
13:35 DS3

Paul Ricard – Euroformula (M. Straka)
Sobota 1. preteky 
20:15 DS3
Nedeľa 2. preteky
09:45 DS3

 

Zobraziť viac