Vybojuje Zmarzlik zlato aj pre Poľsko?

Semifinále Monster Energy FIM Speedway of Nations 2020 sa malo pôvodne konať v Lotyšsku 26. – 27. septembra. Kvôli súčasnej situácii však bolo presunuté na rok 2021. Komisia sa dohodla, že sa finále za upravených podmienok odjazdí v poľskom Lubline.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Komisia Speedway of Nations sa rozhodla, že najlepších sedem národov zo Speedway of Nations 2019 bude priamo nasadených do finále. Nemecká federácia svoj národný tím stiahla a preto sa finálového turnaja zúčastní ôsmy najlepší tím z roku 2019, ktorým bol výber Českej republiky. Zvyšnú zostavu tvoria Rusko, Poľsko, Austrália, Dánsko, Švédsko a Veľká Británia.

Medzi najväčších favoritov budú opäť patriť Rusi a domáci Poliaci. Práve tieto dva tímy si to minulý rok rozdali vo finále. Titul do Ruska priviezol Artem Laguta, Emil Sayfutdinov a náhradník Gleb Chugunov. Toho tentokrát nahradí Evgeni Saidulin. Horúcim želiezkom domácich bude čerstvý majster Grand Prix Bartosz Zmarzlik. V tíme ho doplní Szymon Wozniak a Bartosz Smektala. V každom tíme sú okrem toho aj dvaja mladíci do 21 rokov.

Austrálčanom bude chýbať zranený, trojnásobný majster sveta Tai Woffinden. Hlavnou hviezdou klokanov preto bude Jason Doyle. Silný výber budú mať aj Švédi v čele s Freddiem Lindgrenom a Dáni s Leonom Madsenom. Karta je nabitá a my sa máme opäť načo tesiť. Oba priame prenosy pre vás bude komentovať Stano Suvák.

1.preteky DS3 19:00 (komentuje S. Suvák)

Image

2.preteky DS3 20:25 (S. Suvák)

Image

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.