O najrýchlejšom plochodrážnikovi sezóny sa rozhodne v Torune

Pandémia ovplyvnila aj šampionát na plochej dráhe a ten sa tomu musel spolu s pretekármi prispôsobiť a formát jemne pozmeniť. Tohtoročnú sezónu uzatvoríme už tento víkend, čakajú nás totiž dva záverečné súťažné dni v poľskom meste Toruň.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Karavána plochodrážnikov sa presúva do poľskej Torune, kde sa rozhodne o všetkom. Pred poslednými dvomi jazdami to má najlepšie rozbehnuté Bartosz Zmarzlik. Poľský pretekár bude opäť patriť medzi favoritov a pokúsi sa to potvrdiť a v domácom prostredí obhájiť titul. Minulý rok na to potreboval 132 bodov, aktuálne ich má na konte 99.

O sedem menej získal Fredrik Lindgren. Na treťom mieste figuruje majster sveta z roku 2018 Tai Woffinden.,Brit doteraz nazbieral 88 bodov. Ďalší jazdci už majú na lídra výraznú stratu. Štvrtý Maciej Janowski, ktorý mal do skráteného ročníka najlepší štart zo všetkých jazdcov, má len 71 bodov a bude pre neho nesmierne náročné získať v rodnej krajine titul šampióna. Podobne ako pre Leona Madsena, minuloročného vicemajstra.

Slovenský pretekár Martin Vaculík by minimálne rád obhájil celkové piate miesto, ktoré sa mu nakoniec podarilo obsadiť v minulej sezóne. Ani tento rok nejazdí zle, aktuálne mu patrí siedma priečka, keď doteraz si vyjazdil 63 bodov. V Prahe sa mu darilo najviac, prebojoval sa aj do prvého finále, v ktorom obsadil konečné tretie miesto. Veríme, že jeho forma graduje a najlepšie výkony predvedie práve dnes a zajtra. Stále môže zamiešať kartami a prebojovať sa do prvej päťky.

V Toruni opäť pôjde nie len o prestíž, ale aj o dôležité body a hlavne opäť sa bude na čo pozerať. Priamymi prenosmi v piatok i sobotu od 19:00 na DIGI SPORT 3 vás bude sprevádzať Stanislav Suvák.

Mená pretekárov a čísla

Priebežné poradie

Program FIM Speedway GP

Piatok: 19:00 DS3 Torun 1.preteky (komentuje S.Suvák)

Image

Zdroj foto: twitter.com/SpeedwayGP/

Sobota: 19:00 DS3 Torun 2.preteky (komentuje S.Suvák)

Image

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.