UFC 261: Usman vs Masvidal

V noci zo soboty na nedeľu sa fanúšikovia MMA nevyspia. Ďalší event UFC bude veľkolepý. V priamom prenose uvidíme na PREMIER Sport až tri titulové zápasy. Hlavným zápasom nabitej karty bude dlhoočakávaná odveta Medzi Kamaru Usmanom a Jorgem Masvidalom.

Fanúšikovia zmiešaných bojových umení sa konečne dočkali. V najprestížnejšej organizácii sveta budú môcť konečne zaplniť halu. Vo VyStar Veterans Memorial aréne na Floride by malo byť až 15 tisíc fanúšikov. Zároveň je v nej aj tradične väčšia klietka, v Las Vegas bola o päť stôp menšia.

O titul vo velterovej váhe do 77 kilogramov si to v nej rozdajú Kamaru Usman a Jorge Masvidal. Títo dvaja rivali sa prvýkrát stretli pred rokom na evente UFC 251. Bola z toho pomerne jednoznačná záležitosť z pohľadu suverénneho šampióna z Nigérie, ktorý nakoniec vyhral na body.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Jorge Masvidal (35:14) však do zápasu nastúpil ako náhradník len šesť dní pred zápasom. Na poslednú chvíľu nahradil Gilberta Burnsa a so šampiónom vydržal v klietke celých 5 kôl. Odvtedy prakticky nepretržite volá po odvete s plným kempom, ktorú si podľa širokej verejnosti zaslúži.

Kamaru “The Nigerian NightmareUsman (18:1) ťahá neuveriteľnú sériu sedemnástich víťazstiev v rade, štrnásť z nich vyhral v organizácii UFC, kde je neporazeným šampiónom. V profesionálnej kariére prehral iba jediný zápas, to však bolo ešte v roku 2013.

Po zápase s Masvidalom ešte stihol obhájiť titul proti vyššie spomínanému Gilbertovi Burnsovi. Vo februári zdolal svojho veľkého kamaráta už v treťom kole via TKO.

“Gamebreda” sme na druhej strane od prehry so šampiónom v oktagone nevideli. “Buďme úprimní, 14-krát v kariére si prehral, z toho 7-krát v UFC. Si tu preto, lebo som si ťa vybral,” s úsmevom reagoval na rivala neporazený šampión Usman.

V Jakcsonville to nebude len o bitke Masvidal vs Usman. Zamiešať by sa mohlo poradie v ženských kategóriách. Valentina Ševčenková bude obhajovať opasok v mušej váhe proti obávanej Jessice Andradeovej. Kontroverzná Rose Namajunasová sa zase v najnižšej váhovej kategórii pokúsi získať titul od Weili Zhang, ktorá ho pred dvomi rokmi ukradla práve Jessice Andrade.

Main Card UFC 261 (komentujú M. Petrgál, M Kohout)
Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal
Zhang Weili vs. Rose Namajunas
Valentina Shevchenko vs. Jessica Andrade
Uriah Hall vs. Chris Weidman
Anthony Smith vs. Jim Crute

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.