UFC Fight Night: Chiesa vs Magny

Pandemická situácia okrem iného výrazne ovplyvnila aj dianie vo svetovom športe a tie bojové neboli a nie sú výnimkou. Svetové organizácie prichádzali o milióny eur, či dolárov a fanúšikovia o desiatky zápasov. Prezident najväčšej a najpopulárnejšej organizácie zmiešaných bojových umení UFC Dana White je ale starý lišiak a so situáciou naložil po svojom.

Na komplikovanú situáciu zareagoval prakticky okamžite a vytvoril fantastické podmienky pre zápasenie na ostrove v Abú Zabí. Takzvaný Fight Island v Spojených arabských emirátoch by mal slúžiť najmä pre zápasy európskych bojovníkov, pre ktorých je cestovanie do Ameriky z dôvodu pandémie a s tým spojenou karanténou veľmi komplikované.

Na tomto ostrove zorganizoval Dana White v druhej polovici minulého roka niekoľko zaujímavých turnajov. Podľa jeho vlastných slov sa mu tam nesmierne páči a pochvaľujú si to tam aj zápasníci. S ostrovom sa preto počíta aj do budúcnosti. To sa určite pozdáva aj našim fanúšikom, pretože turnaje organizované v Abú Zabí sa vysielajú pre európsky trh v priaznivejšom čase.

V tomto roku sa tu už stihol zorganizovať prvý turnaj UFC Fight Night 185, ktorého ťahákom bola bitka bývalého šampióna v pérovej váhe Maxa Hollowaya s Calvinom Kattarom. Turnaj a najmä samotný zápas večera nastavil latku naozaj vysoko a my môžeme len dúfať, že budeme podobných zápasov na PREMIER SPORT vidieť čo najviac.

Dúfajme, že ďalší vynikajúci súboj uvidíme už dnes podvečer na ďalšom galapredstavení UFC Fight Night. Zápasom večera bude stret amerických zápasníkov Michaela Chiesu s Neilom Magnym. Druhému menovanému patrí v rebríčku welterovej váhy deviate miesto a v Etihad Arene si pôjde “Haitian Sensation” pre štvrté víťazstvo v rade.

V ostrosledovanom dueli sa postaví aktuálnej osmičke welteru. Michael Chiesa sa bude spoliehať predovšetkým na rýchlejší pohyb a silu. Svoje zápasy väčšinou vyhráva hrubou silou, Magny je naopak technicky zdatnejší bojovník a Chiesa by mu mohol vyhovovať. V klietke je ale možné všetko.

18:00 PS UFC FIGHT ISLAND 8

MAIN CARD
Neil Magny – Michael Chiesa
Warlley Alves – Mounir Lazzez
Ike Villanueva – Vinicius Moreira
Roxanne Modafferi – Viviane Araujo
Matt Schnell – Tyson Nam
Lerone Murphy – Douglas Silva de Andrade
 (komentujú M. Petrgál , R. Kmeťo)

Okrem priameho prenosu vám v našom vysielaní ponúkneme aj záznam stretnutia Makhmuda Muradova s Trevorom Smithom. Uzbecký bojovník strávil veľkú časť kariéry v Českej republike, kde je veľmi populárny a kde si viacmenej vybojoval miestenku do elitnej spoločnosti bojovníkov. Súboj so Smithom bol jeho druhým pod záštitou UFC.

Záznam
17:30 UFC ESPN 7: M. Muradov – T. Smith 2019