UFC Fight Night: Edwards vs Muhammad

V noci zo soboty na nedeľu sa nám najpopulárnejšia organizácia zmiešaných bojových umení UFC opäť postará o program. Hlavným súbojom eventu vo Vegas bude zápas vo welterovej divízii.

K titulovej šanci sa bude chcieť priblížiť aktuálna trojka rebríčka Leon Edwards (18:3), ktorý má na konte osem víťazstiev v rade. Poslednú prehru mu pripravil šampión divízie Kamaru Usman ešte v roku 2015. Edwards sa v oktagone predstaví po dlhej pauze, naposledy bojoval v júni 2019.

Edwards mal pôvodne bojovať s vychádzajúcou hviezdou MMA Khamzatom Chimaevom. Švédsko-ruského bojovníka však doslova skolil COVID-19 a je otázne kedy, a či vôbec sa do klietky vráti. Vedenie muselo Edwardsovi po takom dlhom čakaní nájsť náhradu.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Tou je aktuálna trinástka rebríčka Belal Muhammad. Skúsený bojovník má rovnakú bilanciu ako jeho dnešný súper (18:3), v kariére však nikdy nečelil takej výzve, ako práve teraz. Je otázne, v akej forme sa Leon Edwards do oktagonu vráti. Pokiaľ to však bude ten starý dobrý zápasník, akého poznáme, tak by si mal s prehľadom pripísať deviaty triumf v rade. Ním by sa výrazne priblížil k titulovej šanci a odvete so suverénnym lídrom divízie Kamaru Usmanom a práve to je jeho cieľ.

V noci uvidíme samozrejme aj ďalšie atraktívne súboje. V našom programe vám ako vždy ponúkame kompletnú hlavnú kartu. Po roku a pol sa do klietky vracia aj Misha Cirkunov, ktorý sa stretne s Ryanom Spannom. Na turnaji sa predstaví aj Ben Rothwell, alebo napríklad Dan Ige.

UFC Fight Night: (komentujú R. Kmeťo , T. Bahník)
Leon Edwards vs Belal Muhammad
Misha Cirkunov vs Ryan Spann
Ben Rothwell vs Philipe Lins
Dan Ige vs Gavin Tucker
Angela Hill vs Ashley Yoder
Matheus Nicolau vs Manel Kape
Eryk Anders vs Darren Stewart