UFC Fight Night: Barboza vs Chikadze

Ďalší víkend, ďalší nabitý event pod záštitou UFC. Tento raz bude centrom diania pérová váha. V hlavnom zápase si to rozdá Edson Barboza s Gigom Chikadzem.

Hlavný zápas sľubuje veľmi atraktívny súboj. Obaja zápasníci sa prezentujú aktívnym štýlom boja v postoji. Skúsenejší Brazílčan Edson Barboza (22-9) vyhral posledné dva zápasy. Súboj s Makwanom Amirkhanim museli rozhodnúť až rozhodcovia, Shanea Burgosa ukončil via KO v treťom kole.

Jeho dnešnému súperovi sa v poslednej dobe darí ešte oveľa viac. O tri roky mladší Giga Chikadze (13-2) aktuálne ťahá osem zápasovú víťaznú sériu. Posledné dva zápasy ukončil technickým KO už v prvom kole. Naposledy si to na ospevovanom turnaji Reyes vs Procházka odniesol Cub Swanson.

Slovenských a českých fanúšikov bude oveľa viac zaujímať otvárací súboj hlavnej karty. V ňom sa predstaví populárny Uzbek Makhmud Muradov. 31-ročného borca čaká v najprestížnejšej organizácii na svete štvrtý zápas. Tri predchádzajúce vyhral s veľkým prehľadom.

Tento raz si Uzbek s českým srdcom v klietke pomeria sily s Geraldom Meerschaertom a napriek tomu, že pôjde o možno najťažší zápas jeho kariéry, bude favoritom. “Mach” ťahá 14-zápasovú víťaznú sériu, naposledy prehral ešte v roku 2017.

Ďalšie víťazstvo by ho katapultovalo do TOP 15 strednej váhy. Bude to však nesmierne náročné. Američan je typický wrestler a grappler a je dosť pravdepodobné, že po dlhej dobe uvidíme Muradova bojovať na zemi.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, T. Kohout) 
Edson Barboza vs. Giga Chikadze
Bryan Battle vs. Gilbert Urbina
Ricky Turcios vs. Brady Hiestand
Kevin Lee vs. Daniel Rodriguez
Andre Petroski vs. Michael Gillmore
Makhmud Muradov vs. Gerald Meerschaert

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.