UFC Fight Night: Cannonier – Gastelum

Po dvojtýždňovej odmlke sa na scénu vracia najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC. O hlavný zápas večera sa tento raz postarajú dvaja americkí rivali v strednej váhe.

Pôjde o dvoch zápasníkov, ktorých zápasy patria k najatraktívnejším v divízii. Obaja patria do TOP 10 strednej váhy a obaja majú len tie najvyššie ambície. Súboj Jareda Cannoniera s Kelvinom Gastelumom sľubuje poriadne zaujímavú konfrontáciu.

Minimálne podľa rebríčkového postavenia by mal byť favoritom duelu Jared Cannonier. Aktuálna trojka strednej váhy patrí k najskúsenejším zápasníkom UFC. Jared začínal v ťažkej váhe, v ktorej vyhral osem zápasov z deviatich. Následne sa presunul do poloťažkej váhy, z ktorej ho ale vyprevadili také mená ako Glover Teixeira, Dominick Reyes, či Jan Blachowicz.

Tieto neúspechy Cannoniera neodradili a rozhodol sa pre vstup do strednej váhy. Urobil dobre, prvé tri zápasy vyhral via TKO. Zastavil ho až Robert Whittaker. Je dosť pravdepodobné, že by v prípade víťazstva dostal titulovú šancu. O tú sa bude biť v súboji s nebezpečným Kelvinom Gastelumom.

Kelvin je o osem rokov mladší zápasník, rozhodne však nejde o žiadneho nováčika. V UFC bojuje už osem rokov. Vstupenku do Ligy majstrov získal vďaka víťazstvu v reality show The Ultimate Fighter. Na rozdiel od Cannoniera začal vo welteri. Viackrát však mal problém s urobením váhy, a tak musel prestúpiť do vyššej váhovej kategórie.

Po sľubnom začiatku ale prišlo temné obdobie. Gastelumovi sa momentálne vôbec nedarí. Z posledných piatich zápasov prehral hneď štyri a prepadol sa na deviate miesto rebríčka. Ak nechce vypadnúť z TOP 10, potrebuje Cannoniera zdolať. Rozhodne sa nebude spoliehať na hodnotenie rozhodcov. “Jared je veľmi silný, a to nielen fyzicky, ale aj mentálne. Viem však, čo od neho môžem očakávať, už som to zažil. Preto verím, že mám odpoveď na čokoľvek, čo v klietke predvedie.”

Cannonier má ale rovnaké plány a svojmu rivalovi dal aj predzápasový sľub: “Ak prežiješ prvé kolo, kúpim ti drink.” Zároveň si však uvedomuje silné stránky svojho protivníka: “Kelvin je veľmi dobrý a pokiaľ má rozum, tak sa bude snažiť wresliť už od začiatku. Vo wrestrlingu má najviac skúseností, ale ja mám na to odpoveď. Budem na neho tlačiť od začiatku až do konca,” prezradil svoju taktiku Cannonier.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, M. Kohout)
Jared Cannonier – Kelvin Gastelum
Mark Madsen – Clay Guida
Chase Sherman – Parker Porter
Vinc Pichel – Austin Hubbard
Alexandre Pantoja – Brandon Royval
Trevin Jones – Saidyokub Kakhramonov