UFC Fight Night: Font vs Garbrandt

V noci zo soboty na nedeľu si vychutnáme ďalší atraktívny event pod záštitou UFC. Súbojom večera bude atraktívny duel Roba Fonta s Codym Garbrandtom. Na turnaji sa objaví aj český bojovník.

Turnaj s názvom UFC Fight Night 188 sa uskutoční v obľúbenej Apex Center aréne v Las Vegas. V hlavnom zápase uvidíme súboj špičky bantamovej váhy.

Rob Font je aktuálnou trojkou rebríčka, populárny Cody Garbrand je v tesnom závese hneď za ním. Obaja borci túžia po opasku, dnešné víťazstvo priblíži jedného z nich k titulovímu zápasu. Divízii momentálne po kontroverznom zápase vládne Aljamain Sterling.

Font aj Garbrandt sú vynikajúcimi ukončovateľmi. Garbrand si z dvanástich výhier pripísal hneď desať na KO/TKO. Rob Font v tomto mierne zaostáva. Vyhral 18 zápasov, KO/TKO si však pripísal “iba” v ôsmich prípadoch. Z tohto pohľadu je súboj na zemi vysoko nepravdepodobný, obaja sa budú snažiť súpera ukončiť pred limitom, čo len zvyšuje atraktivitu hlavného zápasu.

Hlavným ťahákom pre našu domácu scénu bude tretí zápas Davida Dvořáka v UFC. Tomu sa na poslednú chviľu nečakane zmenil súper. Raulian Paiva skončil pri robení váhy v nemocnici a do zápasu nemôže nastúpiť. UFC reagovalo okamžite a náhradu našlo v podobe Juancamila Ronderosa (4:0), ktorý si v elitnej organizácii odbije premiéru.

Český zápasník sa v prípade víťazstva môže posunúť do elitnej desiatky mušej váhy. Aktuálne je na dvanástom mieste. V ďalšom zápase by ho s určitosťou čakal poriadne náročný test.

Ten ho ale čaká aj dnes, pretože prakticky nevie, proti komu nastúpi. Niekoľko týždňov sa pripravoval na Paivu a zrazu došlo k zmene. V prípade Kolumbíjčana pôjde o menej skúseného zápasníka, ktorý doteraz pôsobil v organizácii WXC. Všetky štyri zápasy v nej vyhral.

Favortiom bude napriek tomu český bojovník, ktorý ťahá 15-zápasovú víťaznú sériu. Naposledy prehral v roku 2009. V UFC si pripísal dve víťazstvá na body. Naposledy “The Undertaker” porazil po vynikajúcom taktickom výkone Jordana Espinosu.

David Dvořák mal pôvodne zápasiť na hlavnej karte. Kvôli zmene sa jeho zápas presunul do prelims. Po dohode budeme pre vás vysielať aj zápasy prelims karty. Začíname už o 10:00.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night 188: (komentujú T. Bahník, T. Kohout)
MAIN CARD
Rob Font vs. Cody Garbrandt
Carla Esparza vs. Yan Xiaonan
Justin Tafa vs. Jared Vanderaa
Norma Dumont vs. Felicia Spencer
Bill Algeo vs. Ricardo Ramos 
Jack Hermansson vs. Edmen Shahbazyan
PRELIMS
Chris Barnett vs. Ben Rothwell
Court McGee vs. Claudio Silva
Victor Rodriguez vs. Bruno Silva
Josh Culibao vs. Shayilan Nuerdanbieke
DAVID DVOŘÁK vs. Juancamilo Ronderos
Damir Hadzovic vs. Yancy Medeiros
Rafael Alves vs. Damir Ismagulov