UFC Fight Night: Makhachev vs Moises

Ďalší víkend nám ponúkne ďalší zaujímavý turnaj v zmiešaných bojových umeniach pod záštitou UFC. O hlavný súboj večera sa postará dvojica Islam Makhachev – Thiago Moises.

UFC Fight Pass ponúkne zo soboty na nedeľu ďalšiu veľkolepú šou. Do boja sa vracia obávaný Islam Makhachev, ktorého označujú za čierneho koňa ľahkej váhy. Bývalý šampión Khabib Nurmagomedov spolu s ďalšími poprednými bojovníkmi dokonca predpovedajú, že práve on ovládne váhovú kategóriu, ktorej momentálne vládne Charles Oliveira.

Pomôcť by mu k tomu mal najmä grappling, ktorý je podľa slov legendárneho trénera Javiera Mendeza najlepší na svete: “Za celý svoj život som nevidel človeka, ktorý by bol v grapplingu lepší ako Khabib. Teda až do chvíle, keď sa objavil Makhachev.”

Rodákovi z ruskej Makhachkaly momentálne patrí 9. miesto v ľahkej váhe. Aktuálne ťahá 7-zápasovú víťaznú šnúru. Naposledy uškrtil Drewa Doobera. Ďalšie dve-tri víťazstvá by mu mali stačiť na titulový zápas.

To prvé sa pokúsi dosiahnuť proti aktuálnej štrnástke rebríčka. Do cesty sa mu tentokrát postaví Thiago Moises. Brazílčan je pripravený prekvapiť: “Súboj s Islamom veľa bojovníkov odmieta. Rozhodol som sa, že budem rebel a ukážem, že som jediný, kto tu má gule…Toto je pre mňa skvelá príležitosť, aby som všetkým ukázal, čo som zač.” 

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú R. Kmeťo, Tomáš Kohout)
Islam Makhachev vs. Thiago Moisés
Marion Reneau vs. Miesha Tate
Jeremy Stephens vs. Mateusz Gamrot
Rodolfo Vieira vs. Dustin Stolzfus
Gabriel Benítez vs. Billy Quarantillo