UFC Fight Night: Rodriguez vs Waterson

Minulý týždeň úradoval v najprestížnejšej organizácii zmiešaných bojových umení český bojovník Jiří Procházka, tento víkend sa ho pokúsi napodobniť prvý Slovák Ľudovít Klein.

Už v sobotu v noci nastúpi na svoj druhý zápas v UFC. V oktagone sa mu do cesty postaví Amerčian Michael Trizano, víťaz série Ultimate Fighter 27. Ten má za sebou už tri zápasy v najprestížnejšej organizácii. Dva z nich vyhral. Medzi jeho najcennejšie skalpy patrí víťazstvo so známym bojovníkom Luisom Peňom, ktorého porazil na body v treťom kole.

Jeho osemzápasovú víťaznú sériu medzi profesionálmi ale ukončil v roku 2019 Grant Dawson. To bol zatiaľ posledný zápas Trizana, odvtedy laboroval so zraneniami.

Prvý Slovák v UFC má na konte podstatne viac zápasov. Dnes v noci nastúpi už na svoj dvadsiaty. V Las Vegas sa pokúsi o osemnáste víťazstvo. Aktuálne ťahá osemzápasovú víťaznú šnúru, posledný triumf si pripísal pri svojej premiére v UFC, keď nádherným spôsobom ukončil Shanea Younga už v prvom kole. Lajoš Klein je na podobné ukončenia špecialista. Až 16 bojovníkov dokázal ukončiť pred vypršaním časového limitu.

Hlavným zápasom večera bude ženský súboj v mušej váhe medzi Michelle Waterson a Marinou Rodriguez. Obávaná Brazílčanka prehrala zo šestnástich zápasov iba dva. Je šestkou rebríčka, ktorému po novom vládne Rose Namajunas. Waterson je na deviatom mieste.

Fanúšikovia MMA sa určite tešia aj na návrat legendárneho Donalda Cerroneho. Veterán plánuje ukončiť štvorzápasovú sériu prehier a zdolať Alexa Morona. Na hlavnej karte sa okrem nich predstaví aj Neil Magny, či Gregor Gillespie.

Dnešný galavečer začína netradične už o polnoci. Kvôli Ľudovítovi Kleinovi odvysielame kompletnú kartu. Prenos bude komentovať Tomáš Bahník s Tomášom Kohoutom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night: Rodriguez vs Waterson

MAIN CARD
Michelle Waterson vs Marina Rodriguez
Donald Cerrone vs Alex Morono
Neil Magny vs Greoff Neal
Marcos de Lima vs Maurice Greenne
Diego Ferreira vs Gregor Gillespie
Amanda Ribas vs Angela Hill

Prelims
Ben Rothwell vs. Philipe Lins
Phil Hawes vs  Kyle Daukaus
Ludovit Klein vs Michael Trizano
Ryan Benoit vs. Zarrukh Adashev
Junyong Park vs Tafon Nchukwi
Christian Aguilera vs Carlston Harris