UFC Fight Night: Whittaker vs Gastelum

Fanúšikovia bojových umení si prídu na svoje aj tento víkend. Na programe je ďalší atraktívny event UFC Fight Night. V hlavnom zápase sa predstaví Robert Whittaker a Kelvin Gastelum.

Pôvodne mal Robert Whittaker bojovať s Paulom Costom. Brazílčan ale musel kvôli zdravotným problémom z turnaja odstúpiť. Súperom bývalého šampióna strednej váhy tak bude Kelvin Gastelum. Galavečer bude opäť hostiť obľúbená Apex Center aréne v Las Vegas.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Favoritom hlavného zápasu podľa mnohých odborníkov, zápasníkov a v neposlednej rade aj stávkových kancelárii bude jednotka v rebríčku strednej váhy Robert Whittaker. V divízii je pred ním už iba šampión Israel Adesanya, ktorý práve Whittekera obral o titul. Z prehry sa ale “The Reaper” už stihol spamätať a pripísal si dve víťazstvá v rade a nie hocijaké. Najprv zdolal v päť kolovom zápase na body obávaného Darrena Tilla a naposledy si poradil aj s Jarodom Cannonierom.

Kelvin Gastelum si po troch prehrách v rade pripísal výhru na body proti Ianu Heinischovi. Ani to však nebol z jeho pohľadu žiadny oslnivý výkon, ktorý by zdvíhal zo sedačiek. Kvalita a fyzická pripravenosť bude jednoznačne na strane Whittakera.

Gastelum určite do otvoreného súboja v postoji s bývalým šampiónom nepôjde a bude sa snažiť preniesť boj na zem. To však bude extrémne náročné, pretože Whittaker je známy vynikajúcou obranou proti takedownom.

Zaujímavý bude aj hlavný predzápas, v ktorom uvidíme skúseného veterána organizácie UFC Jeremyho Stephensa. Uznávanej stálici sa tentokrát do cesty postaví Drakkar Klose.

Na turnaji uvidíme aj bývalého šampióna ťažkej váhy. Andreia Arlovského vyzve Chase Sherman. 

MAIN CARD UFC Vegas 24: (komentujú M. Petrgál, T. Bahník)
Robert Whittaker vs. Kelvin Gastelum
Jeremy Stephens vs. Drakkar Klose
Andrei Arlovski vs. Chase Sherman
Abdul Razak Alhassan vs. Jacob Malkoun 
Luis Pena vs. Alexander Munoz
Ricardo Ramos vs. Bill Algeo