UFC Fight Night : Rozenstruik vs Sakai

Pred nami je ďalší galavečer s názvom UFC Fight Night 189. Ťahákom turnaja bude súboj dvoch “obrov” z Latinskej Ameriky.

UFC sa po krátkej prestávke vracia s ďalším atraktívnym turnajom. Vrcholom bude bitka dvoch talentov, ktorí sa po náročných prehrách pokúsia o reštart.

Jairzinho Rozenstruik vletel do UFC doslova ako veľká voda. Vyhral všetkých 10 úvodných zápasov a okamžite sa o ňom hovorilo ako o titulovom vyzývateľovi. Jeho raketový vzostup ale zabrdzil aktuálny šampión Francis Ngannou.

Prvý bojovník v UFC zo Surinamu si potom napravil chuť, keď zdolal bývalého šampióna Juniora dos Santosa. Legendárny Brazílčan má už ale najlepšie dávno za sebou a preto tento triumf nemá až takú váhu. Potvrdilo sa to v ďalšom súboji s francúzskym kick-boxerom Cirylom Ganeom.

Francúz vyhral prestrelku na body a Rozenstruikovi pripravil druhú prehru v najprestížnejšej organizácii MMA. Rozenstruikova bilancia je jedenásť výhier a dve prehry, 91% víťazstiev dosiahol knockoutom.

Augusto Sakai sa do UFC dostal cez šou Dana White’s Contender Series. Šancu využil a pripísal si štyri víťazstvá v rade. V septembri nastúpil na hlavný zápas turnaja UFC Fight Night 176, kde sa mu do cesty postavil legendárny Holanďan Alistair Overeem. Už bývalý zápasník UFC vyhral technickým KO a Sakaiovi pripravil prvú prehru v lige majstrov.

Obaja zápasníci majú podobný štýl boja. Od súboja môžeme očakávať nemilosrdnú prestrelku v postoji. Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že hlavný zápas večera skončí knockoutom.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night 189: (komentujú M. Petrgál , R. Kmeťo)
Jairzinho Rozenstruik vs. Augusto Sakai
Walt Harris vs. Marcin Tybura
Roman Dolidze vs. Laureano Staropoli
Santiago Ponzinibbio vs. Miguel Baeza
Dusko Todorovic vs. Gregory Rodrigues
Tom Breese vs. Antonio Arroyo