Tello rozhodol v závere, derby pre Valenciu (LaLiga 1. kolo)

Real Betis vyhral v Alavése vďaka gólu z nadstaveného času. V záverečných sekundách sa presadil odchovanec Barcelony Cristian Tello.

Nováčik LaLigy sa hneď v prvom zápase postaral o akciu kola. Krásny protiútok zakončil 23-ročný Pablo Maffeo. Tesné vedenie si udržať nedokázal. Po zmene strán vyrovnal z pokutového kopu Gerard Moreno.

Futbalisti Levante v mestskom derby na nič nečakali a zaskočili Valenciu hneď v prvej minúte. Na Mestalle sme nakoniec videli poriadnu gólovú prestrelku. Vyhrali ju domáci Los Che. O rozhodujúce zásahy sa postaral Manu Vallejo. 23-ročný útočník sa presadil tri minúty po tom, ako prišiel na trávnik. V nadstavenom čase poistil víťazstvo domácich na konečných 4:2.

Deportivo Alavés – Real Betis 0:1 (0:0)
Gól: 90+4. Tello

Real Valladolid – Real Sociedad 1:1 (1:0)
Góly: 40. Michel – 60. Lopez

Villarreal – Huesca 1:1 (0:1)
Góly: 68. Moreno (PK) – 42. Maffeo

Valencia – Levante 42 (2:2)
Góly: 12. Gabriel, 39. Gomez, 75. a 90+4. Vallejo – 1. a 36. Morales