DIGI Sport – súkromná športová televízia

sidlo digi sportČlovek sa najrýchlejšie učí hneď po príchode na svet. Televízny organizmus funguje podobne, hoci DIGI Sport nabral kopu skúseností ešte pred narodením. Pri zapájaní káblov nás neraz kopla elektrina a jeden vyriešený problém nahradil iný, ešte zložitejší. Snaha a vytrvalosť sa napokon vyplatili a 14. augusta 2010 sme začali mútiť vodu na česko-slovenskom mediálnom poli.

Nový televízny prírastok nebol novorodencom len navonok, ale aj zvnútra. Prevažne čerstvá redakčná a technická krv nedostala do rúk obyčajné hračky, ale rovno futbalové zbrane ťažkého kalibru.

Postupným dozrievaním a šperkovaním detailov sme sa dostali až do súčasnej podoby, ktorá aj naďalej do sýta kŕmi fanúšikovské žalúdky. Predstavenia anglickej, španielskej, škótskej i českej elity dopĺňa od sezóny 2013/2014 ten najzvučnejší európsky futbalový orchester. Nádielka zápasov Ligy majstrov prichádza do slovenských domácnosti v rozsahu, aký srdce Európy ešte nezažilo. Minimálne tri priame prenosy a záznamy z ostatných duelov oživia aj ten najnudnejší stred týždňa. Najnovším lákadlom sú stretnutia španielskej La Ligy, v ktorých diváci môžu vidieť dvoch najlepších futbalistov posledného obdobia – Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

Futbal je vlajkovou loďou DIGI Sport, ale bez širšieho záberu by sme sa nemohli hrdiť titulom športová televízia. Srdcia hokejových fanatikov dlho zohrievala ľadová atmosféra švédskej Elitserien a tak isto aj najprestížnejšieho turnaja v Európe – European Trophy. Dnes je našou hokejovou jednotkou česká Tipsport extraliga. Atraktívnosť vysielania zvýšila basketbalová Euroliga či stovky prenosov zápasov mužského a ženského tenisového okruhu ATP a WTA. Miesto v programovej mozaike máme rezervované aj pre motorizmus, volejbal, triatlon, boby či skeleton.

Na nedostatok práce sa teda rozhodne sťažovať nemôžeme, čo je pre partiu vorkoholikov, ako sme my, takmer životná potreba. Nie je nás veľa, ale vďaka tomu fungujeme ako rodina, ktorá ani po rokoch nestratila nič z vôle spoločne sa učiť a napredovať. V lete 2013 nastala zmena v čele rodinného klanu. Manažérske opraty DIGI prevzal Slovak Telekom, ktorý so sebou priniesol nové možnosti, očakávania a priestor na ďalší rozvoj.

Vysoké nasadenie skombinované s uvoľneným ovzduším tvorí ideálne pracovné prostredie. Do vysielania vkladáme to najlepšie z našich osobností a snažíme sa tak preniesť pohodové rozpoloženie aj na vás, divákov.

Žijeme športom každý deň!