Rozhodujúci zápas pre Bears i Browns

Pomaly, ale isto ideme do finále základnej časti. Pred nami je posledné kolo, v ktorom sa definitívne rozhodne o zložení play-off.


S oceliarmi to vyzeralo v závere základnej časti zle-nedobre. Po famóznej jedenásťzápasovej jazde bez prehry prišli tri prehry v rade a v ohrození bol nielen divízny titul, ale dokonca aj play-off. V poslednom súboji s Indianapolis Colts sa trápili viac ako polovicu zápasu. V závere sa ale chytili a zásluhou Johnsona a najmä Big Bena predviedli fantastický comeback, vďaka ktorému ukončili sériu prehier, poistili si víťazstvo v severnej divízii AFC a jedno kolo pred koncom základnej časti spečatili aj postup do play-off. Dnes môžu Steelers pošetriť sily na úvodné kolo.

To rozhodne neplatí o Browns z Clevelandu, ktorí prehrali dva zápasy z posledných troch a vážne ohrozili svoje postupové šance. Spadli za Raiders na tretie miesto a dnes potrebujú lídra divízie poraziť. Ani to ale napokon nebude musieť stačiť. V prípade víťazstva budú potrebovať pomoc od Cincinnati Bengals, ktorí v poslednom kole privítajú Baltimore Ravens.

19:00 Cleveland Browns – Pittsburgh Steelers (19:00 DS3, od 19:25 PS)


V podobnej situácii v akej je mužstvo z Clevelandu sa nachádzajú aj medvede z Chicaga. Bears ale majú osud vo vlastných rukách a v poslednej dobe sa im veľmi darí. Ani to im ale napokon nemusí stačiť. Vyhrali tri zápasy v rade, dnes potrebujú vyhrať aj štvrtý. Proti Green Bay Packers to ale bude extrémne náročné. Divízny rival je lídrom celej konferencie, prehral iba tri zápasy v sezóne a aktuálne ťahá sériu piatich víťazstiev v rade. Play-off má vo vrecku a preto je možné, že dnes trochu pošetrí sily, čo by mohlo šance Bears na vytúžený postup výrazne zvýšiť.

22:20 Chicago Bears – Green Bay Packers

O postupe sa bude rozhodovať aj v najslabšej divízii, ktorou je bezkonkurenčne NFC východ. Líder tabuľky z Washingtonu vyhral iba šesť zápasov a prehral až deväť. To by v žiadnej inej divízii nestačilo ani na druhé miesto. Futbalový tím z Washingtonu sa môže vďaka zlej sezóne Giants a Cowboys stať prekvapivým postupujúcim do vyraďovacej fázy. Stačí mu, ak dnes nad ránom uspeje vo Philadelphii, kde si pomeria sily s domácimi Eagles. 

2:15 Philadelphia Eagles – Washington Football Team

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.