UFC Fight Night: Gane vs Volkov

Na programe televízie PREMIER Sport je ďalší sobotňajší event UFC. Tento raz bude hlavným ťahákom súboj dvoch ťažkých váh.

Neporazený talent Ciryl Gane sa v klietke populárnej Apex Center arény v Las Vegas postaví skúsenému Alexanderovi Volkovi.  

Obaja zápasníci si v poslednom zápase pripísali veľmi dôležité výhry. Ciryl Gane zdolal v päťkolovom súboji obávaného Jairzinha Rozenstruika a pripísal si už ôsme víťazstvo v profi MMA kariére. Vďaka nemu poskočil na tretie miesto rebríčka. Ak zdolá skúseného ruského zápasníka, výrazne sa priblíži k titulovej šanci.

Volkov naposledy vyprevadil z UFC legendárneho Holanďana Alistaira Overeema. Víťazstvo si pripísal už v druhom kole via TKO.

Zápas nemá výraznejšieho favorita. V prospech ruského zápasníka, ktorý okrem iných zdolal aj víťaza česko-slovenského zápasu storočia Attilu Vegha hrajú skúsenosti. V júni 2016 uspal legendu slovenského MMA hneď v prvom kole.

Volkov je technickejší zápasník a v klietke má aj lepší pohyb. V neposlednej rade má oveľa viac skúseností. Päťka rebríčka má na konte 41 zápasov, zatiaľ čo Gane iba osem. Napriek tomu stávkové kancelárie favorizujú Francúza, ktorý v oktagone ešte neprehral.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

UFC Fight Night: (komentujú R. Kmeťo, M. Kohout)
Ciryl Gane vs. Alexander Volkov
Tanner Boser vs. Ovince Saint Preux
Raoni Barcelos vs. Timur Valiev
Andre Fili vs. Daniel Pineda
Nicolas Dalby vs. Tim Means
Jai Herbert vs. Renato Moicano