UFC Fight Night: Rozenstruik vs Gane

Program UFC je od nového roka skutočne nabitý a my už dnes v noci pokračujeme ďalším zaujímavým eventom. Vrcholom podujatia bude súboj v ťažkej váhe medzi Jairzinhom Rozenstruikom a Cirylom Ganeom.

Zápasník zo Surinamy Jairzinho Rozenstruik vletel do organizácie UFC ako veľký vietor. Debut si odbyl vo februári, v Brazílii ukončil v druhom kole domáceho Júniora Albiniho. V tom roku mal ešte dva zápasy a oba vyhral. Najprv si poradil s Bielorusom Andreiom Arlovskim a následne zdolal aj holandskú legendu Alistaira Overeema. Naozaj pôsobivý začiatok.

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

Minulý rok ale jeho jazdu zastavil francúzsky “Predator” Francis Ngannou, ktorý ho doslova vypol za dvadsať sekúnd. Na prvú prehru v najprestížnejšej organizácii zmiešaných bojových umení už ale stihol zareagovať víťazným spôsobom. Na turnaji UFC 252 ukončil bývalého šampióna Juniora dos Santosa. Rozenstruik je aktuálne na štvrtej pozícii v rebríčku ťažkej váhy.

Dnes si pomeria sily s aktuálnou sedmičkou. Francúz Ciryl Gane je zatiaľ v UFC neporazený. Naskočil do štyroch zápasov a všetky dokázal vyhrať. Najprv si poradil s Brazílčanom Raphaelom Pessoau, následne s Don’Taleom Mayesom a v závere roku 2019 stihol vybodovať aj Kanaďana Tannera Boseru. Posledné víťazstvo si podobne ako Rozenstruik pripísal v súboji s brazílskym veteránom Juniorom dos Santosom, ktorého ukončil v druhom kole.

UFC Fight Night 186: (komentujú M. Petrgál , R. Kmeťo)

Main Card od 02:00 na PREMIER Sport
Rozenstruik vs Gane
Nikita Krylov vs Magomed Ankalaev
Montana De La Rosa vs Mayra Bueno Silva
Pedro Munhoz vs Jimmie Rivera
Angela Hill vs Ashley Yoder
Alex Caceres vs Kevin Croom