Kto sa pridá k Svitolinovej a ako vyvrcholí zamotaná červená? (Turnaj majsteriek)

Skupinová fáza Turnaja majsteriek WTA vyvrcholí v piatok zápasmi vo fialovej skupine dvojhier a červenej skupine štvorhier.

Vo fialovej skupine poznáme už jednu postupujúcu, stala sa ňou Svitolinová, a otázkou na piatok tak je, kto sa k nej pridá. Odpoveď na ňu dá priamy súboj jednobodových Karolíny Plíškovej a Simony Halepovej. V druhom dnešnom zápase si zahrá aj Keninová, ktorá nahradila zranenú Andreescuovú. Jej prvé vystúpenie na turnaji však bude s istotou aj jej posledným.

V červenej skupine štvorhry je už pred záverečnými stretnutiami jasné, že “Chan duo” si v ďalšej fáze nezahrá. To ale neplatí o zostávajúcej šestici tenistiek. Mimoriadne dôležitý bude hneď úvodný súboj, v ktorom si sily zmerajú aktuálne líderky skupiny T. Babosová a K. Mladenovicová (2 zápasy, 2 výhry, skóre 4:1) s E. Mertensovou a A. Sabolenkovou, ktorým patrí tretia priečka (2 – 1 – 3:2).

Tie by v prípade výhry poskočili práve pred zatiaľ nezdolanú dvojicu a A. Groenefeldovú s D. Schuursovou (2 – 1 – 2:3) by pred ich záverečným stretnutím posunuli mimo postupových priečok. Následne by sa už do hry dostala aj matematika, keďže o postupujúcich rozhodnú vzájomné zápasy:

T. Babosová / K. Mladenovicová – A. Groenefeldová / D. Schuursová 2:0
E. Mertensová / A. Sabolenková – A. Groenefeldová / D. Schuursová 1:2
E. Mertensová / A. Sabolenková – T. Babosová / K. Mladenovicová ???

Priame prenosy z WTA Turnaja majsteriek  na DS5 – Piatok 1.11.

dvojhra
11:30 S. Keninová – E. Svitolinová (komentuje M. Mažec)
13:00 Kar. Plíšková – S. Halepová (D. Pavlík)

štvorhra
09:00  E. Mertensová / A. Sabolenková – T. Babosová / K. Mladenovicová (M. Mažec)
15:00 H. Chan /L. Chan – A. Groenefeldová / D. Schuursová (D. Pavlík)

Máte otázku pre našich komentátorov. Môžete ju poslať cez sekciu FAN alebo cez formulár nižšie. Stačí si len zvoliť nick a prihlásiť sa…