Londýnske finále na rozlúčku

Tenisová sezóna je na konci a my ju minimálne na nejaký čas zakončíme tradičným spôsobom. Spoločne si vychutnáme posledné tenisové finále na prestížnom Turnaji majstrov v Londýne.

O titul sa prekvapivo pobije Dominic Thiem s Daniilom Medvedevom. Rakúsky tenista si po roku finálovú účasť zopakuje. Minulý rok vo finále neuspel, keď prekvapujúco podľahol mladému Stefanosovi Tsitsipasovi. Toho v otváracom stretnutí aktuálneho ročníka porazil a nakoniec aj vyhral londýnsku skupinu. Teraz sa mu do cesty postaví ďalší mladý hráč z nastupujúcej generácie. Čoraz úspešnejší Daniil Medvedev. Ruský tenista vyhral druhú skupinu a v semifinále si po prvýkrát v kariére poradil aj s Rafaelom Nadalom, pre ktorého ostáva tento prestížny turnaj aj naďalej prekliaty. Súboj so španielskym tenistom sa pre Medvedeva opäť nevyvíjal dobre, tajbrejk v druhom sete však dokázal vyhrať a nakoniec zápas otočil vo svoj prospech. O titul na Turnaji majstrov zabojuje po prvý raz.

Dominic Thiem si druhú účasť vo finále vybojoval v nesmierne dramatickom semifinále s Novakom Djokovičom. Videli sme trojsetovú drámu s dvomi tajbrejkami. V tom rozhodujúcom bol lepší Thiem, ktorý sa pri svojej druhej obrovskej príležitosti na turnaji pokúsi uspieť. Aktuálna svetová trojka si so svetovou štvorkou zmerala sily iba štyrikrát. Trikrát sa z víťazstva radoval skúsenejší Thiem, Daniil Medvedev vyhral iba raz. Thiema sa mu podarilo zdolať vo štvrťfinále ATP Masters 1000 v Kanade. Posledný vzájomný súboj ovládol Rakúšan. V semifinále US Open vyhral pomerom 6:2, 7:6, 7:6.