Rogers Cup vyhrala po 50 rokoch Kanaďanka (WTA Toronto)

Stále len 19-ročná Bianca Andreescuová je národnou tenisovou hrdinkou. Päťdesiat rokov čakali organizátori tohto najstaršieho kanadského turnaja na to, aby opäť nad hlavu zdvihla trofej domáca hráčka.

Finále malo žiaľ veľmi krátke trvanie. Serena Williamsová za stavu 1:3 v prvom sete pre zranenie v hornej časti chrbta vzdala a tak si diváci očakávané finále užili len 19 minút.

Nič to však nemení na tom, že Andreescuová je po roku 1969, kedy vyhrala Fayne Urbanová, prvou Kanaďankou, ktorá tento turnaj ovládla. V troch setoch vyradila postupne Bouchardovú, Kasatkinovú, Bertensovú, Karolínu Plíškovú a vo viac ako dvojhodinovom, i keď iba dvojsetovom, semifinále aj Sofiu Keninovú. Serena Williamsová čaká na 73. titul už takmer tri roky, naposledy triumfovala na Australian Open 2017.

WTA Toronto finále
Bianca Andreescuová – Serena Williamsová (8.) 3:1 – skreč S. Williamsová

Je nám ľuto, tento obsah je možné prehrať iba na území Slovenskej a Českej republiky.

 

Bartyová už nie je jednotka, skokankou Bouzková

Turnaj kategórie Premier 5 je dotovaný slušnou dávkou peňazí, ale aj bodov do rebríčka. Víťazka berie 900 bodov. Ashleigh Bartyová obhajovala semifinále, no vypadla už v druhom kole a to ju stálo post svetovej jednotky, kam sa po dvojmesačnej prestávke vracia Naomi Osaková.

Skokankou týždňa je Češka Marie Bouzková. Víťazka juniorky US Open z roku 2014 predviedla parádnu jazdu z kvalifikácie až do semifinále, vyradila minuloročnú finalistku Sloane Stephensovú, ale aj obhajkyňu Simonu Halepovú a v semifinále dokonca vyhrala prvý set so Serenou Williamsovou 6:1. A to mala Američanka na konte premiérový titul z tohto turnaja už v roku 2001, keď Marie Bouzková mala len tri roky.

Jej výkony ju vyniesli v rebríčku o 38 miest na aktuálnu 53. priečku. Pritom jej doterajším maximom bolo minulotýždňové 91. miesto.