Rubľov sa rozlúčil výhrou, s Thiemom postupuje Nadal (Turnaj majstrov)

Ruský tenista Andrej Rubľov sa s Turnajom majstrov rozlúčil víťazne, keď vo svojom záverečnom vystúpení v skupine Londýn 1970 zdolal už istého postupujúceho Dominica Thiema a pripravil mu vôbec prvú prehru na podujatí.

Z priameho súboja o postup do semifinále bola poriadna dráma. O zisku prvého setu v prospech Rafu Nadala rozhodla strata podania Stefanosa Tsitsipasa za stavu 4:4, v druhom sete sa podobná situácia zopakovala, keď tentokrát Španiel nezvládol svoj servis za stavu 4:5 pre Gréka. Tlak na oboch hráčov stúpal, do rozhodujúceho tretieho setu vstúpili obaja stratami svojho podania – Nadal jedného, Tsitsipas až dvoch. Za stavu 2:4 stratil Grék svoj servis aj tretí raz a Rafa si už šancu ujsť nenechal. Obhajca minuloročného triumfu na turnaji tak tento rok končí už v skupine.