Rybáriková končí, Cibulková po dueli s 12 brejkmi pokračuje (WTA Rím)

V 2. kole turnaja WTA v Ríme sa v pondelok predstavila aj dvojica Sloveniek.

Magdaléna Rybáriková nedokázala Johannu Kontaovú zdolať ani na tretí pokus. V 2. kola turnaja v Ríme siahala na zisk prvého setu, keď Kontaovú brejkla a vyhrávala 4:3, no následne stratila svoje podanie hneď dvakrát a prehrala ho 4:6. Aj v druhom sete viedla Slovenska 3:2, no po ďalších dvoch stratách podania nakoniec neuspela ani v ňom a prehral ho 3:6.

WTA Rím, 2. kolo
M. Rybáriková – J. Kontaová 4:6, 3:6

Prvý set súboja Schiavoneovej s Dominikou Cibulkovou sa niesol v jasnej réžii Slovenky, ktorá síce hneď v úvode prišla o svoje podanie, no následne svoju súperku brejkla až trikrát a vyhrala prvý set 6:1.

V druhom sete viedla Cibulková 2:0, 3:1, 4:2 aj 5:3, no v najmenej vhodnej chvíli prišla o svoj servis a hoci sa udržala v sete a dotiahla ho do tajbrejku, v ňom prehrala 5:7.

Neschopnosť oboch hráčok udržať si svoje podanie pokračovala aj v treťom dejstve, úvodné štyri gemy priniesli štyri brejky. Ako prvá dokázala túto sériu prelomiť Cibulková a keďže Schiavoneovej sa to až do konca setu nepodarilo, z výhry v zápase sa nakoniec tešila Slovenka.

F. Schiavoneová – D. Cibulková 1:6, 7:6 (7:5), 2:6