Svitolinová otočila finále a vyhrala turnaj majsteriek

Vrchol ženskej sezóny je za nami a mená víťaziek dvojhry aj štvorhry sú známe.

B. Krejčíková/K. Siniaková – T. Babosová/K. Mladenovičová 4:6, 5:7

Češky vo finále ťahali za kratší koniec a napriek tomu, že boli francúzsko-maďarskej dvojici vyrovnanými súperkami, prehrali po dvoch setoch.

Rozhodujúcim momentom prvého setu bola strata podania v siedmom geme. Českému duu sa brejkbal nepodaril, a tak prehrali 4:6.

V druhej sade sa im to podarilo, avšak prehrali dve vlastné podania. Mladenovičová s Babosovou vyhrali druhý set 7:5 a stali sa zaslúženými víťazkami štvorhry na turnaji majsteriek.

S. Stephensová – E. Svitolinová 6:3, 2:6, 2:6

Sloane Stephensová začala finále vo veľkom štýle. Prvý set absolútne ovládla a vyhrala ho 6:3. Potom však prepla Elina Svitolinová na vyššie obrátky, Američanke vzala až trikrát servis, vyhrala set 6:2 a vyrovnala stav zápasu na 1:1 na sety.

Rozhodujúce dejstvo zrejme sympatická Američanka Sloane Stephensová nezvládla najmä v hlave. Svitolinová si naopak verila a dotiahla zápas do víťazného konca. Tretí set vyhrala znovu 6:2 a stala sa víťazkou turnaja majsteriek v Singapure. Nutno dodať, že absolútne zaslúžene.